Zemzem Suyunun Faydaları


 

Avrupa’da labaratuvarlar da yapılan araştırmaya göre zemzem suyu diğer sulara göre çok daha az kükürt taşımaktadır. Diğer sulara göre çok besleyici ve çok daha fazla mineral barındırmaktadır.

4 bin yıldır bozulmadan kirlenmeden yosun tutmadan akan zemzem suyunun bereketi bilim adamlarını hayretler içerisinde bırakıyor. Japon Bilim adamı Dr. Masaru Emoto Zemzem suyunun sesler karşısında farklı şekillere dönüştüğü ıspatlanmıştır, zemzem suyunu inceleyen bilim adamlar suyu değişik ses frekanslarına maruz bıraktı, suyun farklılaştığını gören bilim adamları, zemzemin çan sesinde karardığını Kuran sesinde ise parlaklaştığını belirledi. İncelemede her bir kristalin Kabe’ye benzediği test edildi.

Zemzem kristali dünyadaki diğer su kristallerinden farklı bilim adamları ise bunun sebebini hala çözemedi.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (Zemzem, doyurucu ve hastaya şifa vericidir.) [Bezzar]

Dünya Sağlık örgütünün raporlarına göre en içilebilir ve sağlıklı sulardan biri. Amerika’da yapılan test sonuçlarına göre içerisinde mikroorganizma ve bakteri bulundurmayan su zemzemdir. Mikrobik çalışmalara karşı etkili olan zemzemin diğer sulara göre çok daha az kükürt taşıdığını bunun yanı sıra çok mineral taşımaktadır.

Alman kimyacıların ve batılı bilim adamlarının araştırmaları sonucu ortaya çıkan bir diğer gerçek ise zemzemin mayalama özelliği, enerji ve şifa kaynağı olduğudur.

Bir başka özelliği ise kalsiyum ve magnezyum tuzlarının oranın yüksekliği. Bu ise yorgun insanların yüzlerine sürdükleri zaman ferahladıklarını söylüyorlar.

Sırf zemzem içen kişinin böbrekleri sıkıntıya girer. Çünkü zemzem idrar ile karışmaz dolayısıyla böbreğe kadar gitmez. 20 bardak zemzem içilse dahi tuvalet ihtiyacınız olmaz, zemzem suyu ter ile çıkan bir sudur.

Diğer Faydaları

  • Mineraller bakımından zengindir.
  • Besleyicidir. Hem doyurur hem de susuzluğu giderir. Tecrübe edenler zemzemim idrar ile atılmadığını ifade etmektedirler.
  • Pozitif enerji verir.
  • Kirden arınmıştır.
  • Temiz ve sağlıklı bir vücudun devamlılığını sağlar.
  • Açlık ve susuzluğu gidererek enerji yeniler.
  • İçerisinde bulunan bol mineraller sayesinde dayanıklılığı artırır.
  • Baş ağrısına iyi gelir.
  • Daha sağlıklı kemiklerin oluşmasına yardımcı olur.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç