Zayıflarken kalp sağlığına dikkat


 

 

Zayıflayayım derken kalp sağlığından olmayın. Çünkü düzensiz kilo kaybı kalp sağlığına ciddi zararlar veriyor. Özellikle yaza girerken zayıflama telaşı artıyor ve kontrolsüz kilo verilme konusu gündeme geliyor.

Herkes yaza formda girmek istiyor, bu yüzden bir numaralı gündem maddesi kilo vermek oluyor. Uzmanlar aşırı kilo kaybının kalp sağlığını olumsuz etkilediğini söylüyor.

Kontrolsüz kilo vermeye çalışmak bir hatadır. Bu kadar hızı kilo vermek kalp sağlığına olumsuz etkileri oluyor ve kalp krizini tetikliyor. Ritim bozukluklarına ve kalp damar rahatsızlıklarına neden oluyor. Kilo vermek için diyetin yanında spor şart. Ancak doğru yapılmayan sporda kalbe oldukça zarar veriyor.

İlgili>>  Alkol, Kalp Sağlığını Nasıl Etkiler?

Kilo vermek için sadece diyet yeterli değil, mutlaka egzersiz yapılması şart. 35 – 40 yaş üzerinde iseniz ağır sporları yapmayınız. Mutlaka bir spor eğitmeni eşliğinde kontrollü zayıflama programı uygulamak çok faydalı.

Son zamanlarda yaygınlaşan zayıflama haplarından da uzak durulması gerekiyor. Özellikle hızlı kilo vermek için alınan zayıflama hapları ani kalp damarların yırtılmalara ani kalp krizlerine sebebiyet vererek hastaların hayatlarına mal olabiliyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç