Yurtdışında evlenmek için gerekli işlemler nelerdir?


evlilik

Yurtdışında evlenmek istiyorsanız öncelikle bulunduğunuz ülkedeki yetkili makamlara başvurarak gerekli belgelerin nelerin olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir çünkü bu belgeler ülkeden ülkeye değişmektedir. Bulunduğunuz şehrin belediye merkezine de başvurabilirsiniz.

Bulunulan ülke yasaların dış temsilciliklerimizde nikah kıyılmasına izin verilmesine halinde dış temsilciliklerimiz vasıtasıyla nikah kıyılır. Çiftlerden her ikisinin de türk olması halinde dış temsilciliklerimizde nikah kıyılabilir.

Çiftlerden birinin türk olmaması halinde yabancı olması halinde ise dış temsilciliklerimizde nikah kıyılamaz. Dış temsilciliklerimizde nikah kıyılması için başvuruda bulunduğunda ve gerekli belgeler toparlandığında, veritabanı üzerinden İçişleri Bakanlığının nüfus kütük verilerine ulaşılabildiğinden dolayı gerekli belgeler toparlanır ve bir randevu belirlenir, bu randevuda hazır bulunarak şahitler huzurunda evlilik aktini gerçekeştirebilirler. Evlilik aktinden sonra çiftlere uluslarası aile cüzdanı verilir.

İlgili>>  Doğru Evliliğin Sırrı Nedir?

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç