Yukarıda koalisyon olursa insanlar yumuşar


ahmet özalS.P. Mardin 1. Sıra Milletvekili Adayı Ahmet Özal, Türkiye’nin gündemini değerlendirdi.

Hakim hakimi hapise atıyor, savcı savcıyı tutukluyor, polis polisin kafasını basıp arabaya koyuyor, bu şe demek; Türkiye’de devlet çökmek üzere ve çöktü. Anayasa mahkemesini dinlemiyor, mahkemeleri kimse dinlemiyor zaten, milletin bütünlüğü diyorsun, devletin bütünlüğü olmadan milletin bütünlüğü mü olur

İktidar olmak için proje verirsin umut verirsin insanlar güvenir ve oy verir. Bu seçimde sonuç ne olursa olsun esasen sistem çökmüş. Yüzde 10 baraj sistemi seçim kanunu çökmüş, ekonomi de 7 hazirandan sonra zamları düşünebiliyor musunuz? dolar ve faizler felaket patlayacak.

İlgili>>  MHP iktidara gelirse nasıl bir Türkiye vaad ediyor?

Başbakan iş adamları ile buluşuyor asgari ücret 1.500 olursa size zarar verir diyor, karınız azalır ama siz konuşmuyorsunuz diyor. Ben böyle bir şey görmedim artık sözün bittiği yerdeyiz. Bana göre 7 haziranda benim istediğim çok kısa süreli bir koalisyon gerek. Koalisyon uzun vadeli olmasın bir sene yeteri. İnsanları kutuplaşmış zihinlerini birleştirip tekrar barıştır. Yukarıda koalisyon olursa insanlar yumuşar. İkincisi, anti demokratik bütün kanunlar değiştirilir, seçim kanunu dahil, makül şüpheli kanunu gibi sonra da yeni demokratik yapı ile seçime gidilsin densin bir sene sonra seçime gidilsin o zaman daha iyi bir netice alırız.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç