Yolsuzluğu Müslüman Kimlikleri İle Yapıyorlar


 

Mehmet BekaroğluCHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, Türkiye’de adalet anlayışını değerlendirdi.

Müslümanlığın bu kadar zarar gördüğü başka dönem yoktur. Türkiye’de tek partili dönem, ezanın türkçe okunması vardır ama bu dönemde müslümanın müslümana güvenin azaldığı başka dönem yok. Çalıyorlar ama çalışıyorlar bu kabul edilebilir bir şey mi? çalışıyor olmak çalmayı gerektirir mi. Bu neredeyse toplumda meşrulaştır. Öbürleri çalana kadar bizimkiler çalsın, bu çok yanlış bir şey.

Adalette ise müthiş bir kayırmacılık var. Büyük makamlara çalışmak istediğin kendi adama, hakimleri savcıları da bıraktık neredeyse asgari ücret ile insan alınırken bile kayırmacılık yapılıyor. Toplumun belli kesimleri mahrum ediliyor. Böyle bir şey ne müslümanlıkta ne de geçmişte var.

Daha az puan aldığı halde kısa sürede atananlar var

kpss2

 

Adalet eşitliği gerektirmez mi? millet bizi seçti ülkeyi yönetiyoruz adalet ile yöneteceğiz dediler bu eşitliği gerektirir. Ecevit’in en önemli yaptığı şey devlet memurlarının tarafsız bir plan ile alınmasıdır, bunu deldiler. Daha az puanı aldığı halde diğeri arkayı dolanarak hak kasbediyorlar. Bunların müslüman kimlikleri ile yapıyorlar. 5 vakit camiye giderek yapıyorlar. İslam’ın şeklen olan namaz, oruç gibi dini ibadetlerin içi boşaldı, çalmanın, yolsuzluğun örtüsü haline getirildi.

İlgili>>  Ak Parti Hdp'yi baraj altında bırakmak istiyor

Bir iddia varsa mahkeme kuruluyorsa delillerle bakacaksınız. Siz o mahkemeyi iptal ederek iş yapıyorsunuz. 17 – 25 aralıkta ortada deliller var söylenti var. Kendi milletvekillerini bile ikna edemediler mecliste. Siz bunu hayır biz yargılanamayız diyemezsiniz. Seçildikleri için yargılanamayacaklarını sanıyorlar, bunlar kabul edilebilir şeyler değil. Neticede göstermelikte olsa mahkemeler olmuştur. Netice ihtimali ile yargıçlar delillere bakarak kara veriyor bunlar ise bizi yargılayamazsınız diyor. Eğer mahkeme bizi yargılamak istiyorsa o mahkemeyi fesh ederiz diyorlar, bunlar çok yanlış şeyler.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç