Yeni medya düzeni


Mustafa-MutluGazeteci Mustafa Mutlu Türkiye medyasının durumunu değerlendirdi

Haberleri yayınlayacak yürek yok

Yazı işleri masalarında önce birinci sayfaya giren haberler konuşulur daha sonra iç sayfaya giren haberler konuşulur, normali budur. Şimdi ise o yazı işleri masalarında, aman arkadaşlar bugün asla girmememiz gereken haberler şunlardır diyerek genel yayın müdürü editörlere bilgi veriyor. Genel yayın müdürleri, gazeteye girecek haberleri tartışmaları tartışmıyorlar, ilk önce tartıştıkları konu girmemeleri gereken haberleri konuşuyorlar.

Uzmanlık sahibi gazeteci kalmadı, çünkü o haberleri yayınlayacak yürek gerekir. Hala bugün gazetecilik yapan gazetelerde var.Biz gazetecilik yapamaz hale geliyorsak ve büyük bedel ödüyorsak burada bir çelişki var. Madem bedel ödüyoruz o zamanda istediğimizi yazalım çizelim.

İlgili>>  Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklamaları hukuka aykırıdır

Genel müdürlerinin yazısı engelleniyor

Eskiden genel yayın müdürleri patron adına, aman bu konuya girme diye genel yayın müdürleri derdi. Ama şimdi genel yayın müdürünün yazdığı engellenir duruma geldi. Genel yayın yönetmeni bir gazetenin en üst seviyesindedir, gazeteye virgül biri girecekse genel yayın yönetmeni karar verir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç