Yeni iç güvenlik yasası


sinan karahanGazeteci Sinan Karahan son zamanlarda gündemden hiç düşmeyen yeni iç güvenlik yasasını yorumladı.

Yeni yasanın çıkacağını zannetmiyorum

Yeni yasanın çıkacağını zannetmiyor, Mhp ve Chp müthiş direnç sergiliyor. Bu yasa 2 aydan önce olamaz, çünkü seçim dönemi. Seçim döneminde bu kadar üzerine gidemezler.

Algı yönetimi var. Kemal Kılıçdaroğlu molotof atan gençler engellenemez, eğer engellenirse bu gençlerin arasında ben olurum demişti. Davutoğlu ise il kongrelerinde yaptığı konuşmada, ey Kılıçdaroğlu molotof atan gencin yanında gidiyorsan, birlikteysen sana da bu kanun uygulanır dedi. Bu bir algı yönetimidir. Öyle demedi ki, istan eden hak arayan gençler engellenirse onunla birlikte yürürüm dedi. Bu örnekte olduğu algı yöneterek toplumu sinir uçlarına dokunuyorlar.

Şu andaki yasalar bile bir cendere

İç güvenlik yasasının sıkıntısını çekecek Hdp seçmeni. Gezi olaylarında kendimizi korumak için atkımızı, tişörtümüzü ağzımıza sarardık artık o bile poşu sayılyor. Geçen gün yapılan bir mitingte Belkin Elvan pankartı açan iki insanın üzerine 20 kişi çullandı. Türkiye müthiş bir kutuplaşmaya gidiyor.

Şu andaki yasalarda bir cendere, küçük bir çocuk Kobani eylemlerinde çikolata çaldığı için 3 yıl ceza aldı, ertelenmedi. Türkiye zaten bir çıkmazda şu an.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç