Yeni dünya düzeni ne üzerine kuruluyor?


Ramazan Kağan KurtoğluDoç. Dr. Ramazan Kurtoğlu, yeni dünya düzeni hakkında araştırmalarını paylaştı. Yeni dünya düzeni kuruluyor petrol mü? para mı?

Dünyada kartlar yeniden karılıyor, yeni dünya düzeni deniliyor. Batıda özellikle ABD’de çok sayıda yeni dünya düzeni denilen ve iki ayağı olan bir yapı var. 1972’de doların altın ve gümüş ile bağının koparıldı ve arkasından petrol inanılmaz zamlandı. Dün olduğu gibi bugün de benzer kartlar ile oyun oynanıyor.

Finansal oligarşi küresel sermayeyi elinde bulunduruyor

İki ayağı var birincisi petrol üzerinden Rusya’ya vuruyorlar, petrol üzerinden Suudi Arabistan’a ve İran’a vuruyorlar. İslama karşı İslam kartını kullanıyorlar. Bir taraftan petrol oyunu oynanırken diğer taraftan din üzerinden oyun oynanıyor.

Petrol üreticisi müslüman ülkeleri olan İran, Suudi Arabistan, Irak ve Rusya’nın burnunu sürtmek istiyorlar, bunu yapan ise küresel para oligarşisidir. ABD esaret altında bir avuç finansal oligarşi var ve küresel sermayeyi elinde tutanlar var. 80 trilyonluk milli gelir var dünyada ve 830 trilyonluk bir para dönüyor.

İslam’ı İslam ile yok etmek – Mezhep savaşları

Ordular devreye girmeden önce genetikçileri, biyoteknolojicileri mühendisleri, bilgisayar uzmanları vb herkes birbirine saldıracak. İşte bu alemde bakıldığında kartlar yenidne karılıyor. Yeni dünya düzenin büyük ortadoğu ayağı tanzim ediliyor. Bunun içine İslam’ı İslam ile kırdırma modeli kondu yani mezhep kavgası sokuşturuldu.

Nakitsiz topluma doğru gidiyoruz

1944’e kadar dünya medeniyetinin ortak parası ingiliz pauntudu. 1971’e kadar dolar altın ve gümüşe bağlı olarak kendini var ediyordu ve daha sonra altın ile dolar arasındaki bağı koparıldı. 1940’lardan bu yana 50’den fazla para birimi tedavülden kalktı. Dünya nakitsiz bir topluma doğru itiliyor. Önümüzdeki 20 yıl içerisindeki hiç paramız olmayacak ve manyetik bir çip ile parayı kullanacağız. İsviçre nakitsiz düzene girdi ve İrlanda milli bankası da belli bir süreden sonra nakit ödemeleri kaldıracaklarını söyledi. Nakitsiz toplumda insan çip ile yaşayacak ve bu çiplere uzaktan müdahele edilecek.

İlgili>>  15 Temmuz Darbesinin Arkasında ABD Mi Var?

İnsanların sağlıklı düşünmesi istenmiyor

Eğer cebinizde kredi kartı, cep telefonunuz var ve insanların sağlıklı düşünmesi istenmiyor. İnsanlara “anı yaşa” psikolojisi empoze ediliyor.

Artık İncil’in vahiyinde yer alan Armageddon savaşı başladığı söyleniyor ama şu anda finansal anlamda bu savaş başladı. Şu an paranın her şey olduğu bir dönemdeyiz. Yapılan çalışmalarda Euro ve Dolar üzerinden yapılan işlemler sanal ve spekülatif ve para sanal olarak kullanılmaktadır.

Yeni dünya düzeninin siyaseti terörizm

Yeni dünya düzeninin ana siyaseti; terörizmdir.Bu anlamda ikiz kulelere hangi güç odaklara götürdü onlara bakmak lazım. İkiz kulelere saldırıyı gariban arapların yapacağı iş değil. Zaten ABD’lilerin yüzde 84’ü bu işi arapların yaptığına inanmıyor.

Yeni savaş alanı; internet

İnternet bir balon teorisidir. İnternet pozitif alanda da kullanılabilir, negatif alanda da kullanılabilir. Katolik kilisesine göre internet deccaldir. 21. yüzyılda ise muhteşem bir iletişim aracıdır. İnternet ile bilgisayara artık ikiz kardeş, cep telefonları da artık bir bilgisayar. Teknik yazılımlar ile insanların bilgisi çalınıyor ve siber istihbarat buradan doğuyor.

Öyle bilgisayarlar var ki bu dev bilgisayarlar çok özel cihazlar olup bilgisayar içerisindeki özel bir yazılım belirli bir zaman sonra harekete geçebilir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç