Yedinci Hızlı ve Öfkeli filmi rekor üzerine rekor kırdı!


21’inci yüzyılın en büyük serilerinden biri olan Fast & Furious (Hızlı ve Öfkeli), bir anda “araba sevenlerin izlediği bir seri” titrinden silkindi, yükseldi, “çıktığı her senenin ilk onuna giren seri” oldu. Taklitleri türedi, “biz de şu arabalı film pastasından pay alalım” diyenler çıktı ortaya.

Amerika’da galasını 3 Nisan’da yapan Furious 7 rekor üstüne rekor kırdı. Amerikan sinema tarihindeki gelmiş geçmiş en büyük nisan gişe açılışını yapmakla kalmadı, üstelik bu rekorun bir önceki sahibi The Winter Soldier’a yüzde 50 fark attı. Sadece Kuzey Amerika’daki ilk hafta sonunda 150 milyon dolar gişe elde eden Furious 7 burada durdu mu? Hayır. RelishMix’in verilerine göre film Hunger Games’i geçerek sosyal medyadaki varlığı en büyük film olma onuruna erişti. Ayrıca, 1989 yılından günümüze, Türkiye’de en çok izlenen ilk 20 filmin arasına girdi. Üstelik vizyonda kaldığı ilk 5 hafta içinde!
Tablo, boxofficeturkiye.com’dan alınmıştır.

Geçtiğimiz hafta pek çok ülkede de gala yapan Furious 7, aralarında Arjantin, Şili, Kolombiya, Meksika, Hindistan, Endonezya ve Tayland’ın olduğu ülkelerde gişe açılış rekorları kırdı, Avustralya, Brezilya, Almanya ve İtalya gibi ülkelerde Universal Pictures’ın gelmiş geçmiş en büyük ilk gün hasılatına erişti. Mısır, Malezya ve Romanya gibi ülkelerdeki ilk hafta sonu hasılatı rekorlarına ise değinmiyoruz bile…

İlgili>>  Cem Yılmaz yeni filmi: Ali Baba ve 7 Cüceler

 

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç