Yanlış İnsana Aşık Olduğunuzun 6 İşareti


İlişkiler hayatımıza mutluluk vermek için varlar ama bazen ilişkiler bazen bize sıkıntı verebiliyor. Acaba hayatınızdaki insan doğru insan mı? İlişki uzadıkça karşımızdaki insanı objektif olarak değerlendirmekten uzaklaşırız ve ona fazla alışırız. Kötü şeyler yaşasakta aslında ayrılmak ve uzaklaşmak bize çok zor gelir.

 

İlişkide sorumluluk alan kim?

aşk

İlişkiler iki tarafın karşılıklı emeği oluşan ve bir şekilde emek verilmektedir. Eğer bir ilişkide emek veren sizseniz, iyi ya da kötü olan şeylerde bütün sorumluluğu siz alıyorsanız yanlış giden bir şeyler vardır. Bu tür ilişkilerde çaba sarf eden taraf bir süre sonra kendini çok fazla tükenmiş hissedebilir.

 

Gelecek planı kuruyor musun?

aşk

Bir insan birini sevdiği zaman onunla beraber hayaller kurmaya başlar ve hayallerine dahil eder. Bir yuva kurmak, çocuk sahibi olmak, ileri de beraber bir şeyler yapmak ister. Eğer ki sevdiğiniz birlikte olduğunuz insana dair böyle hayaller kurmakta zorlanıyorsanız onun bu konuda güvence vereceğini düşünüyorsanız muhtemelen yanlış insan ile birliktesiniz demektir.

 

Sürekli olumsuz düşünüyor mu?

gfg5555

Sevdiğiniz kişi sürekli olumsuz şeylerden bahsediyor ve olacakları sürekli olumsuz olacak diye yorumluyorsa sıkıntı yaşayacağınız aşikardır. Böyle bir insan ile birlikte iseniz hayatınıza olumlu bir şeyler katmak isteseniz de karşı tarafından hep negatiflik ve olumsuzluk alacaksanız. Karşı taraf enerjisizse ve tükenmiş biriyse siz yine bir şey yapmak istediğinizde karşı taraftan alacağınız cevap genelde hayır olacaktır. Heves kırıcı ve motivenizi yok eden tarafları olabilir. Siz yeni bir iş bulmak istiyorsunuzdur bu tarz yapıdaki insanlar sizin hevesinizi kırarlar. Böyle biri ile ilişki sürdürebilmek ciddi anlamda zordur.

İlgili>>  İdeal Sevgili Nasıl Olur?

 

Küçümseyen bakışlar ve laflar duyuyor musun?

sevgi

Taraflardan birisi diğerine fiziksel özellikleri, davranışları, kişiliği olabilir devamlı laf sokma çabasında ise karşı tarafı ortaya koyduğu olumlu şeyleri sen ne anlarsın, gibi ifadeler kullanıyorsa bu işte ciddi bir sorun var demektir.

 

Kendin gibi davranıyor musun?

aşk

İlişkide rahat olamadığı düşünüyorsanız, kendiniz gibi olduğunuzda karşı tarafın sizi eleştireceğinizi düşünüyorsanız orada bir sıkıntı var demektir. İlişkilerde kendin gibi davranamadığın zaman hem ilişkiye dair bir sıkıntı ortaya çıkar hem de kişi kendini daima gergin ve mutsuz hissedebilir.

 

Sürekli tartışıyor musunuz?

kavga

İlişkilerde tartışmaların olması kadar doğal bir şey yok. Hatta tartışmalar ilişkinizi daha da olgunlaştırabilir. Ama bazı çiftler olduğundan fazla tartışabilirler. Eğer bir sinemaya gidecekseniz, hangi filme gideceğiniz, hangi lokantaya gideceğiniz dahi aranızda problem oluyorsa. Buluştuğunuz andan itibaren tartışmaya başlıyorsanız ve tartışmalarınız çözümlenmeden sonuçlanıyorsa ortada ciddi bir problem var demektir. Böyle tartışmalar ilişkiyi bozmakta kalmaz kişilerin psikolojisini olumsuz olarak etkileyebilir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç