Vitamin deposu içecekler


meyve

 

Vücudumuza yetersiz içecek alırsak halsizlik, yorgunluk, gün içerisinde dinlenme ihtiyacı hissederiz. Uyku problemlerine varabilecek sağlık problemleri ile karşılaşılabilir. Günde 2.5 litre su içmek önemli ve bunun yanında vücudun kaybettiği vitaminleri de içeceklerden alabiliriz.

Taze naneli ayran: Bir yandan sindirimi düzenlerken, diğer yandan terle kaybedilen minerallarin yerine gelmesini sağlıyor. Ayran ve nane tokluk süresini oldukça uzatır.

Tarçınlı komposto: Sıvı ihtiyacının karşılanması için ideal. Şeker ilave edilmemesi en sağlıklısı. Tarçının kan şekerini düzenleyici ve vücutta kan şekerini artırıcı özelliğinden dolayı tarçın ilave edilmesi iyidir.

Limonata: Limonata serinletici özelliği ile sofraların baş tacı. Sindirim rahatlatır, ferahlık hissi verir.

Taze meyveli süt: Karpuzluda olur kavunlu da, tercih size kalmış. Meyveli süt hem kalsiyum hem de doğal vitamin kaynağı. Meyveli sütün içerisinde proteinde vardır.

Maden suyu: Mineral zengini maden suyu, harareti önlemeyi bir bir. Üstelik içerisine eklenen mevsim meyveleri ile faydasını ve tadını ikiye katlamak mümkün. Terle birlikte kaybettiğimiz potasyum, sodyu gibi elktrotleri yerine koymamız gerekiyor, bunları karşılayacak maden suyu ve meyvelerdir.

Bitki çayları: Sindirim dostu bitki çayları, şişkinlik yaşayanların imdadına sindirim dostu çaylar yetişiyor. En iyi çay rezene, nane, ıhlamur çaylarıdır, anason gaz problemini azaltma konusunda destek olacaktır.

Comments 1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

reset password

Geri
log in