Uykudan Yorgun Kalkma Nedenleri


 

Health isimli internet sitesinin yer alan habere göre, her sabah uyandığınızda yorgun ve bitkin hissetmenizin nedeni gün içinde su içmemek, demir eksikliği vb. yorgun kalkmanıza sebep olabiliyor.

Su içmeyenlerin yorgun bir şekilde uyanacağını söyleyen uzmanlar. Su kan hacminin azalmasına neden olur ve kanın koyulaşmasına neden olur.

Yağsız et, börünce, yumurta sarısı, koyu yeşil yapraklı sebze, kabuklu kuruyemiş yenilmesini öngören uzmanlar, demir eksikliğinin anemi hastalığına da sebep olabileceğini söylüyor.

kahvaltıyı atlamakta gün boyu yorgun olmanıza sebep olur, gece yediklerinizi eriten mideniz sabah kalktığınızda destek almak ister. Kahvaltınızı atladığınızda kendinizi halsiz hissedebilirsiniz. abur cubur çok tüketildiği zamanlar da kan basıncınız fazla yükselir ve bu yükselme yorgunluğa yol açabilir.

İlgili>>  Bebekleri uyumayan anneler için öneriler

Çok mükemmeliyetçi olmayınız ve her şeyi aynı anada büyük bir enerji ile yapmaya kalkışmayınız. Bunun yanı sıra küçük sorunları büyütmekte halsiz ve bitkin olmanıza sebep olabiliyor. Çalıştığınız yer dağınık ise pozitif olmanıza engel olabiliyor.

Araştırmalara göre kahvenin fazla tüketilmemesi günde 3 fincan içilmesi tavsiye edilmektedir. Yatmadan 6 saat önce kahve tüketmeyiniz ve ağır yiyecekler tüketmeyiniz. Ve son olarak geç uyumakta yorgun kalkmanızın en büyük sebebi.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç