Üst Üste Yapılan Terör Eylemleri Ne Anlama Geliyor


Barış YarkadaşGerçek Gündem‘in Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci – Yazar Barış Yarkadaş, Çağlayan Adliyesi’nde teröristlerin silahlı saldırısına uğrayan ve şehit düşen Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın teröristler tarafından şehit edilmesini yorumladı.

Savcının son uğraştığı dosya gezi parkında gözü çıkarılan bir kardeşimize ilişkin bir dosya ve bu arkadaşımızın gözünün hangi polisin çıkardığı dosyayı araştırıyor ve Berkin Elvan hakkında en kapsamlı araştırmayı yapan savcı. Böyle bir savcıyı hedef haline getirmek anlaşılır gibi değil acaba birileri devletin en üst yetkililerine şu mesajı mı veriyor; biz istediğimiz her yer gireriz mesajınımı veriyor. Türkiye’nin kaosa sürüklenmek istediği çok açık.

Berkin Elvan’a yönelik herhangi bir silahlı eylemin yapılması savunulabilir gibi değildir. Hiçbir silahlı eylem savunulamaz. Berkin Elvan ekmek alamaya çıkmış masum bir çocuktur ve o masum çocuk katledildi ve toplumun vicdanında da yer etti. Ekmek almaya giden bir gencin öldürülmesine karşı çıkan 2 milyon kişiye Berkin’i katledilmesine karşı çıkılan bir haksızlık yapılıyor. Meşru savunma hakkımız elimizden alınıyor. Önce Berkin için Dolmabahçe Sarayı tarandı ardından başka şeyler yaptılar. Bunların hiçbirisi Berkin Elvan’ın dosyasına katkı sağlamaz.

İlgili>>  Herkes toplum mühendisi haline geldi

Bugün Berkin Elvan’ın babası, biz artık bu davanın adalet sonuçlanacağına inanmıyoruz ve biz artık yokuz ve hiçbir şekilde de bu davayı başka düşlerle kullanmak isteyenlere açık tutmayacağız ve gezide ölen çocukların aileleri ile sahip çıkacağız dedi.

Bir dava toplumsallaşmış bu cinayet toplum vicdanı Berkin Elvan’ın katledilmesini kabul etmemiş. Türkiye’nin toplum olarak karşı çıkmasına sebep olmuş. Ama siz gelip bu dosyayı araştıran savcıyı öldürerek olayı marjinal hale getiriyorsunuz. Berkin Elvan’ın ölümünü adete meşru hale getiriyorsunuz. Ben bu eylemleri yapanların kötü niyetli değilse hiçbir şekilde Türkiye’yi okuyamadıklarını ve yaptıkları eylemler ile Türkiye’de demokrasiye zarar veriyor. Ne olur bu eylemlere son verin, bu tür eylemler demokrasiye katkı sağlamak. Bundan sonra iç güvenlik paketinin toplumsal zeminde meşru olmasını sağlayacak.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç