Ucuz Ve Kaliteli Oteller Nasıl Bulunabilir?


 

Türkiye’de turizmde uygun fiyatlı tatil için öncelikli adres internet. Araştırmalara göre tatile gitmek isteyenlerin ilk araştırma yaptıkları internet siteleri oluyor. Tur satın alacak ya da otel rezervasyonu yaptıracakların yüzde 72’si öncelikle internetten araştırma yapıyor.

Ucuz tatilin püf noktaları

Rezervasyonu internetten yapın

Tatil rezervasyonunu online olarak yapın. Bir çok tatil sitesi uygun fiyatlı kampanyalar düzenliyor.

Erken rezervasyonu kaçırmayın

Ucuz tur ya da otel rezarvasyonunun ilk sırrı herkesin tahmin ettiği gibi tatil planlarını en az 6 ay öncesinden yapıp erken rezarvasyon fırsatlarından yararlanmak. Böylece otel ve ulaşım harcamaları yüzde 50’ye kadar düşebiliyor.

Fırsat sitelerine bakın

Sadece doğrudan hizmet satın alacağınız işletmenin sitesinden veya online ticaret kanalından ürün ya da hizmeti satın almak yerine doğrudan fırsat sitelerinden karşılaştırma yapabilirsiniz.

Para iadeli alış veriş seçeneklerini dikkate alın

Son yıllarda iade yaygın olarak kullanılıyor. Para iadeleri satış sitelerine baktığınızda daha rahat alış veriş yapabilirsiniz.

İlgili>>  Paket Tur Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ulaşım dahil seçeneklerine dikkat edin

Seyahat acentası ulaşım dahil seçeneği sunuyorsa mutlaka değerlendirin. Tatil planlarınız son dakikaya kaldıysa ve havayolu ile gitmek zorundaysanız özellikle ulaşım dahil seçenekleri üzerinde durun ve mutlaka karşılaştırın.

Karşılaştırma sitelerinde en uygun fiyatı bulmak mümkün

Oteller acentalar ile ayrı ayrı anlaşma yaptıklarından otel fiyatları acenteler arasında farklılık gösterebilir. Karşılaştırma sitelerini kullanarak acentalar arasında en uygun fiyatı bulmak mümkün. Yabancı siteleri de araştırmalarınıza dahil edin.

Yabancı siteler daha uygun fiyat verebilir

Konu tatil olunca artık yerli yabancı kavramı kalmadı. Online tatil rezervasyonu yapacağınız yabancı siteler de var. Bunların çoğunluğu türkçe yayın yaparak Türk otelleri için çok rekabetçi fiyatlar verebiliyorlar.

Sakin sezonları tercih edin

Yaz tatili için temmuz ağustos dönemi, uzun bayram tatili, kışın tatil için yılbaşı ve sömestri tatili ücretlerin en yüksek olduğu dönemlerdir. Bunların dışına çıkıldığında fiyatların ciddi bir şekilde düştüğünü göreceksiniz.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç