Twitter Hakkında Bilinmeyenler


 

 

1-Twitter 2006 yılında pod yayıncılığıyla uğraşan Odeo şirketinin bir toplantısında bu fikir ortaya çıktı İlk kurulma amacı şirket çalışanları arasında haberleşmeyi sağlamaktı ilk prototip de bu amaçla kullanılmıştır. 2006´nın ortalarına doğru dışarıya açılmıştır. 2007´de South by Southwest festivalinde festivaldekilerin gönderdiği tweetlerin dev ekranlara yansıtılması sonrasında tüm dünyada hızla twitter kullanımı yaygınlaşmıştır.

2-Twitter 2006 yılında isimleri; Jack, Biz, Noah, Cyristal, Jeremy, Adam, Tony, Ev, Dom, Rabble, Ray, Florian, Tim ve Blaine olan 14 arkadaşın çabalarıyla South Park, San Fransisco da kuruldu.

3Twetter‘in kuruluş aşamasında mesajlar için herhangi bir limit yok iken daha sonra karakter limiti 140’a düşürüldü. Bunun sebebi ise insanlar o anda gittiği yeri ya da yaptığı şeyi mesaj atacaktı, tüm yapacaktı ki insanlar bir şeyler yazıp gönderecekti, fikir öyle beğenildiği ki gruptaki herkes fikrin gerçekleşmesini istedi. Böyle sms faturalarının üstesinden gelmek amaçlandı.

İlgili>>  İnternette gizliliğinizi korumanın yolları

5-Twetter çalışanlarında etkisi ile San Francisco’da kalmaya ve şehrin en popüler binasına 2012 yılında çalışmaya karar verdi. Eskiden posta binası olan yer 18 bin metre kare alan sahip.

6-1200 Twetter çalışanı olduğu hesap edilirse adam başına 18 metre kare olduğu tahmin ediliyor.

7-En fazla takipçisi 36 milyon ile ünlü şarkıcı Justen Baber

8-En fazla Tweet ilse bir Japon kızına ait, 36 milyon ile kız rekoru elinde bulunduruyor.

9-Tweetter’in her yede gördüğünüz sevimli kuşunun adı Larry.

10-Twetter hiç bir zaman kimseyi reteweet etmiyor ve kriz anlarında bile online olarak cevap vermiyor. Hastag üretmiyor, sosyal medya da herhangi bir yerde reklam yapmıyor.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç