Tutkulu aşık mısınız? Şefkatli aşık mısınız?


zafer akıncıPsikolog Dr. Zafer Akıncı aşkın iki türlü olduğunu ve hangisinin kişilere yararlı olduğu hakkında önemli bilgiler verdi.

Aşk tamamen hormonel bir yapıdır, bu bilimsel olarak açıklandı. Aşk 4 hormonun aynı anda tetiklenmesidir. Aşk iki türlüdür, birisi hastalıklı diğersi ise tutkulu aşk.

Bu duygular sizde varsa hastalıklı aşkınız var demektir

Hasatalıklı aşka örnek Aşk-ı memnu gibi dizilerdir. Şu an dizilerde görülen aşkların hepsi hastalıklı aşktır.

Aşık olduğunuz kişiye bağımlı haldeyseniz, devamlı mesaj çekiyor ve cevap bekliyorsanız hastalıklı yani tutkulu aşıksınızdır. Bu tip aşklar takıntılı haldir ve asla başka birşey düşünmez performansınızı düşürürsünüz. Birisine aşıksanız, o kişi sizin isteklerinize karşılık vermiyorsa sizde hep onu düşünüyorsanız mutlaka tedavi olun.

İlgili>>  Aşk Türleri Nelerdir?

Şevkatli aşık belirtileri

aşk

Hz Yusuf’a iki kişi aşık olmuştur, birisi Hz Yakup diğeri ise Züleyha’dır. Hz. Yakup’un aşkı şevkatli aşktır. Züleyhanın aşkı ise tutkulu aşktır.

İnme geliyor gibi bir aşk olmaz, aşk yavaş yavaş başlar ve öyle gelişir. Ben şevkatli aşkı bulun diyorum. Eğer kişinin kalbi pat pat atmaya başlıyorsa o tutkulu aşktır. Şevkatli aşkta ise insanın içi sevgi doludur.

Aşık olunamaz diye bir hastalık yoktur. Biri bana aşık olmalı diye bir şeyide yapmayın herşeyi zamana bırakın. Evlilikte aşkı bulmak için ise ideolojinizin uyduğu birine aşık olun.

 

Tutkulu aşık mısınız? Şefkatli aşık mısınız?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç