Türkiye’yi Durduruyorlar


abdurrahman dilipakYeni Akit Gazetesi Yazarı Abdurrahman Dilipak , Bazı güçlerin içine kapanık bir Türkiye hayal ettiğini vurguladı ve seçimlerden sonra yeni süreçte Türkiye’nin durumunu ve geleceğini değerlendirdi.

Bir takım stratejik yatırımlar konusunda geri dönüşü olmayan süreçler iktidarlar süresince çok baskı oluşturuyor. Almanya’nın havaalanından rahatsız olduğunu herkes biliyor. İstanbul Yeşilköy havaalanın artık yolcuları taşımadığını herkes görüyor. Oraya daha fazla yolcu getirecek olursanız kara bağlantısı trafik açısından mümkün değil. Otomobil yapacağım diyorsunuz, uçak yapacağım diyorsunuz, insan hava aracı yaptınız, bu kişilerin kurumların ve bunu destekleyin siyasi iradenin köşeye sıkıştırması noktasında bir lobi aktif ve şu anda Türkiye’de inanılmaz ölçüde özellikle yahudi lobisinin etkin olduğu ülkelerden uzmanlar çalışıyorlar.

Lüks otellerde ya da özel rezidanslarda gün boyu iş adamların çağırıyorlar politikacıları, bürokratları çağırıyorlar Türkiye nereye gidiyor nasıl kontrol edilebilir. Bir takım politik aktörler inanılmaz baskılar altındalar ve büyük paralar dönüyor.

Mesele Ak Parti meselesi değil

Herkesin çok dikkatli olması gerekiyor, sorun sadece Ak Parti meselesi değil, Türkiye’nin geleceğini yönlendirmek isteyen uluslarası bir gurup aktif bir şekilde süreci kontrol etmeye çalışıyorlar. Tayyip Erdoğan, Ak Parti meselesi değil. Sadece Türkiye meselesi de değil çünkü kızım sana söylüyorum gelinim sen dinle kabilinden eğer Türkiye’yi kontrol ederlerse Mursi’yi asarlar.

İlgili>>  Chp Neden Oy Kaybediyor

Bir yandan sınırdaki gelişmeler, Barzani ile varılan protokol sebebi ile petrol akışını elinde bulundurmak istemesi. Türkiye’nin o bölgedeki bir takım inisiyatifini engellemek için tır şoförlerini kaçırdılar, ardından bizim diplomatlarımızı kaçırdılar. Buna rağmen Kuzey Irak’taki petrolün bize gelmesi istenirken bir anda Halkbankası olayı, Zarrab olayı patlatıldı. Zarrab olayı bir yolsuzluk meselesi değil onun arkasında başka olaylar var.

Türkiye kendisinin güvenliğini sağlamak, Musul petrolleri, Kerkükteki kardeşlerimizin güvenliği için o bölgeye hem askeri hem de insani olarak girmesi gerekiyor. Konjoktör olarak müsait değildi, mevsim şartları da bir yandan da silahların gömülmesi beklentisi vardı. Bütün hesaplar yeniden kuruluyor öyle zannediyorum ki ramazandan sonra Türkiye artık bir kara vermek durumda. Ak Parti’siz bir hükümet olmayacak ve Cumhurbaşkanı’da görevinin başında. Kimse iddiasından vazgeçmiş değil Türk halkı da oynana oyunun yavaş yavaş farkına varıyorlar.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç