Türkiye’nin Bağımsız Yargı ve Özgür Medya İhtiyacı var


hüsnü mahalliGazeteci – Yazar Hüsnü Mahalli Türkiye’deki medyayı eleştirdi.

Ntv’ye baskı yapıldı 

Ntv gerçek haber kanalı idi daha sonra Ntv’den 100 kişi atıldı. Ntv’ye baskı yapıldı Star Tv alındı, hükümetin yayın kanalı oldu. Anayasa Mahkemesi Başkanı atandı, bu adamlar Erdoğan’ı aklayan savcılar demedi medya. Biz halka nasıl gerçekleri ulaştıracağız. Kamu kuruluşlarının bu medyaya aktardığı reklamlar, ilanlarda ayrı bir konu.

Yayın kuruluşları hükümete bir şey söyleyemiyor

Hükümetten reklam alan Tv’ler, gazeteler hükümete herhangi bir şey söylediğinde anında fırça yiyor. Gece 12’de Cumhurbaşkanı’nın Kolombiya’daki konuşmasını canlı izlettiriyorlar.

Bu akşam bildiğimiz haber kanallarını seyredin, orada bir tane ciddi haber yok. O kaydı, o düştü gibi haberler var. Muhalefet ile ilgili hiç bir haber yok. Trt’de muhalefet adına hiç bir şey yok. Bir keresinde Cumhurbaşkan’lığı seçiminde Trt Çocuk’ta Erdoğan’ın konuşması vardı, tabi çocuklarında eğitilmesi lazım!

İlgili>>  Yeni medya düzeni

Üzülerek şunu söylemek durumundayım, böyle giderse Ak Parti 10 yıl daha iktidarda kalırsa Türkiye sosyal anlamda, beyinsel anlamda Ortadoğu gibi olacak, Ortadoğu’yu bildiğimden söylüyorum. Düşüncenin dinamiklerinin davranışlara yansıması onarılmaz bir şey. Şu an ki kuşak Ak Partinin formatı ile yetişirse en az iki kuşak geçmesi gerekir kendimize gelebilmemiz için. Bağımsız yargı, özgür basın gibi şeyler bunlar hep içiçedir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç