Türkiye’nin EN GİZEMLİ 5 İnsanı


Türkiye’de gizemli olaylar kadar gizemli insanlar da mevcut. İşte Türkiye’in gizemli insanları.

Abdullah Çatlı

abdullah çatlı

Susurluk kazası ile ismi gündemlere taşınan Çatlı, bir ülkücü, derin devlet ajanı ve Kontrgerilla mensubudur. Kontrgerilla; Nato’nun her ülkede sol örgütlere karşı kurduğu bir yapıdır. Bizde ismi özel harp dairesi olarakta tercüme edilmektedir. Susurluk kazası sıralarında devlet tarafından kırmızı bülten ile aranmaktadır. Kazadan sonra arabada Abdullah Çatlı ile beraber eski emniyet müdürü Hüseyin Kocadadağ, DYP milletvekili Sedat Bucağın olması bu olayı skandal boyutuna taşımıştır. Milletin vekili polis ve mafyanın aynı arabada bulunması bu gizemi daha da perçinlemektedir. Bir dönemin Türkiye’sinde el altından yürütülen kirli işler Çatlı’nın yolundan geçmiştir.

 

 

Mahmut Yıldırım – Kod adı Yeşil

mahmut yıldırım

Türkiye’nin en gizemli ve en gizli adamlarından birisidir. Ortadan öyle bir kaybolmuştur ki hala haber alınamamıştır. Yaşayıp yaşamadığı hala bilinmemektedir. O da bir kontur gerilla mensubudur. Çatlı ile büyük bir rant savaşı içerisinde olduğu belirli çevreler tarafından dile getirilmiştir. Kod adı gözlerinin renginden dolayı yeşildir. PKK içerisine sızdığında mehmetçik tarafından yeşil fular tarafından ayırt ediliyordu. Görev yeri de Güneydoğu ve Doğu Anadolu idi.Susurluk kazasından sonra ön plana çıkmıştır ve bir çok faili meçhulun arkasındaki isim olarak zikredilmiştir. Kazadan sonra adına 12 sayfalık rapor hazırlatılmıştır. Bir gün Abdullah Öcalan‘a suikast için Suriye’ye gitmiş ve görevin iptal olduğu haberini aldıktan sonraki isyanı yüzünden vatan haini ilan edilmiştir.

 

 

Cem Ersever

cem ersever

80’li 90’lı yılları araştırmak isteyen bir insanın tıkandığı en karanlık noktada karşılarına Jitem çıkar. Açılımı jandama istihbarat ve terör ile mücadele olan bu yapının varlığı devlet tarafından her seferde red edilmiştir. Ancak sızdırılan bazı belgeler ve konuşan askerler sayesinde yıllar önce böyle bir yapının varlığı kanıtlanmış oldu. Arif Doğan kendisinin kurucusu olduğu Jitem’de en etkili kişi Cem Erseverdir. TSK tarafından üstün hizmet madalyası verilmiştir. Ersever PKK üzerine yapılmış bir çok harekatı organize etmiş ve bizzat katılmıştır. Attığı her adım vatan, döktüğü her ter vatanın geleceği içindir. Hizbullah lideri Hüseyin Velioğlu ile arasının iyi olduğu istihbaratların büyük bir bölümünü bu yolla edinildiği söylenmektedir.

Orgeneral Eşref Bitlis‘in ölümünden sonra protesto amaçlı istifa etmiş ve Milliyet Gazetesi’ne geçtiği bir faks ile şunları söylemiştir. 1984 yılından bu güne kadar yapılan yanlışlıklar, ihanetler ve yuhalamalar konusunda Türk kamuoyunun aydınlatılması gerektiğine inanıyor ve görüşmeler sonucunda Türk kamuoyunun gözü önünde Celal Talabani’nn ihanetleri, PKK ilişkileri, Güneydoğudaki gerçek durum, köy koruyucuları, itirafçılar, faili meçhul cinayetler hakkında ve bazı örgütlerin konumu hakkında açıklamalarda bulunacağını beyan ediyorum demiştir. Ve güneydoğu anadoludaki olayların gerçekleri Türk milletinden gizleniyor dedikten sonra elleri önden bağlı ve kafasına sıkılmış iki kurşun ile cesedi Ankara Elmadağ çıkışında bulunmuştur. Cinayeti işleyenin ise Yeşil olduğu ileri sürülmüştür. Ancak daha sonra Yeşil’in değil badisinin öldürdüğü söylenmiştir. Bu da akıllarda soru işaretlerine neden olmuştur.

 

 

Eşref Bitlis

eşref bitlis

Kıbrıs harekatına katılmış eski bir Türk orgeneral ve jandarma genel komutanıdır. Onu ön plana çıkaran da faili meçhule kurban gitmesi ve vatan sevgisidir.

Sürekli ABD’nin Kuzey Irak’ta kurmaya çalıştığı kürt devletinin Türkiye’nin zararına uğrayacağını söylüyordu. Nitekim haklı olduğunu günümüzde çok iyi anlıyoruz. Ancak onun bu tarzı amerikalılar tarafından sevilmiyordu ve büyükelçi tarafından devlete şikayet ediliyordu. Amerikan uçakları haberleri olmasına rağmen Bitlis’in Irak’a giden uçağına taciz uçuşu yapmış ve inişe zorlamış ve gizlice misilleme yapmıştır. 7 şubat 1993’te İncirlik üssünden kalkan ABD uçakları PKK’ya yardım dağıtıyor dedikten sonra 17 şubat 1993’te içinde olduğu uçağın bilinmeyen nedenle düşmesi sonucu ölmüştür. Uçaktayken bazı evraklar bulunduğu ve bu evrakların hizbullah örgütünü bitireceğini öne sürenler ise uçak düştükten sonra evrakların bir kısmını okumayı başaran Tuncay Güney’dir. Vatana hizmet etmeye çalışan herkes gibi onunda önü kesilmiştir ve şehitlik mertebesini tatmıştır.

Ayrıca Bitlis’in JİTEM’e karşı olduğunu onun yargısız infazlarını ve uyuşturucu kaçakçılığı gibi işlerini tasnif etmediğini medya karşısında çokça dile getirmiştir.

 

 

Mehmet Ali Ağca

Mehmet Ali Agca taken into custody again

Dünya üzerinde nam sanmış Kürt kökenli bir Türk tetikçisi olan Ağca, Türkiye’de bir dönem barışın ve uzlaşmanın sembolü olan Abdi İpekçi’yi vurarak tanınmıştır. Cezaevine girdikten bir süre sonra Abdullah Çatlı’nın aralarında bulunduğu iddia edilen bir grup tarafından kaçırılmıştır.

Ardından Papa 2. Juan Paul’u vurarak dünya manşetlerine taşımıştır. OIaydan uzun zaman sonra katıldığı bir programda vatikan derin devletinin kendisini tuttuğunu ve Papa’yı yaralamayı istemelerini söylemiştir. İsterse öldürebileceğini ancak emrin böyle olmadığını belirtmiştir. CIA ve Vatikan istihbaratçısının ona hapiste uzun süre kalmayacağının sözünü verdiğini iddia etmiştir. Nitekim öyle de olmuştur. Hapiste fazla kalmamıştır ve Türkiye’ye iade edilmiştir.

Birçok istihbarat servisinin haberdar olduğu bir suikasttır Papa suikastı. İşlediği suçlara bakıldığında ağırlaşmış müebbeti çoktan hakettiği görülmektedir. Ancak bu düşünülürken derin devletlerin dünya üzerindenki güçleri görülmektedir. Ağcada dönemin gizli bağlantıları olan ve bir çok olayda adından söz ettiren birisidir. Ve şu an Ağca serbesttir.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç