Türkiye’nin Çıtası AB’dir Demek Artık Geride Kaldı


yiğit bulutCumhurbaşkanı başdanışmanı Yiğit Bulut, Türkiye ekonomisini değerlendirdi.

Yeni bir denge yeni bir düzen yeni bir denklem var artık

Türkiye’deki medyanın bir bölümünde yapılan yorumların tamamı yanlış, içeride pişirilmiş ve seyirci ile paylaşılan yorumlar. Ekonomi ile ilgili özellikle bazı medya kuruluşları yorumları, yayınları ile kesinlikle yatırım kararı vermeyin. Ekonomi kanallarında yayınlanan yorumlar yanlış ve yanlı. Bu gibi medya kuruluşunda konuşulanların hiçbirinin haber değeri yok. Türkiye’de medya bir zamanlar kraldı, hükümeti manüpüle ediyordu. Bu ülkede medya patronuna efendim diyen başbakan gördüm bu dönemler bitti, bunların hepsi hikaye.

Türk ekonomisi ile ilgili yorum yapanlar, batı söylemi ile bugün gelip şu olursa bu olur diyenlerin hiç biri doğru değil. Türkiye’nin çıtası AB’dir demek artık geride kaldı. Yeni ve yaşanmamış bir yol açılıyor. Yeni bir denge yeni bir düzen yeni bir denklem ortaya çıkıyor. Geçmişten örneklenerek veya 300 yıldır batının bize dayattığı sebep sonuçları üzerinden yeni dengeyi anlamaya çalışırsanız Türkiye’yi doğru anlayamazsınız.

İlgili>>  Ortadoğu'da Yaşananlar ve Türkiye

Gelecek yüzyılı iyi analiz edenler Türkiye’ye yatırım yapacaktır.

Yeni dünya düzeninde Türkiye’de var olmak isteyenlerin 0.5 lik faiz artışı umurunda değildir. Gelecek yüzyılı iyi analiz ediyorsanız Türkiye’ye yatırım yaparsanız. Yeni denge, yeni düzen ve yeni denklem diyorum, deseydik ki 2015 yılında cari açık bu kadar olacak, otoyol bu kadar, üniversite bu kadar olacak deseydik bizim ne kadar hayal gücümüzün kuvvetli olduğunu söylerlerdi. Bugün 2023 tahayyül etmek gerekli. Alışılmışların dışında yeni bir denklem kuruluyorsa bunu analiz edebiliyor musun?

iki artı ikinin yirmi iki edeceği denklem yazılıyor. 2023 Türkiye’sini bugünden analiz ettiğimiz zaman dolar bazında, altın bazında konuşmalar komiktir. Yeni Türkiye ekonomisini anlamak istiyorsan daha derin bakmalısın olaya.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç