Türkiye’deki yargı cinayete kurban gitti


 

<strong>Mehmet Altan</strong>Prof. Dr. Mehmet Altan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitiglerde Ak Parti’yi desteklemesini değerlendirdi.

Eleştirilecek bir durum değil fiilen anayasa suçu göz göre göre anayasayı çiğnemektir. Cumhurbaşkanıyım diyor paramparça ediyor. Burası bir devlet ise bir yargısı var ise ki maalesef öldürdüler, cinayete kurban gitti. Bir adaleti varsa böyle bir şey yapamaz. En zor durumda kendi kalıyor hiç bir ciddiyeti ağırlığı yok, kalkar adam ne oluyor diye sorar, Cumhurbaşkanı’na ilk olarak Başbakan’ın sorması lazım. Bunu susarak geçiştirilecek bir şey değil. Siyasi bir mesele değil. Şerefi ve namusu üzerine tarafsız kalmak için yemin etmiş birinin anayasayı her gün çiğneyerek devam etmesi. Anayasayı Cuhmurbaşkanı çiğnediği vakit ne olur?

İlgili>>  Erdoğan: Bu beden, bu gömleğe sığmıyor

Savcının her seferinde harekete geçmesi lazım. 2001’de anayasanın ve kanunlarının herkesi bağlayacağına bağlı ile herkese karşı uygulanacak deniliyor. Yargıç tarafsızlığı ve yargı bağımsızlığı tam olarak sağlanacak, yargı güvencesi korunaccak deniliyor, insan utanır ya. Bunlar üzerinden bir resim çıkıyor, bunları siz yazdınız kardeşim.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç