Türkiye’deki rejimin adı yarı diktatörlük


ahmet altanTaraf Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan Türkiye’de olan olayları değerlendirdi.

Türkiye’deki rejimin adı yarı diktatörlük, büyük ihtimalle seçimlerden sonra diktatörlük olacaktır. Susturmak içinde bugünkünden daha fazla şiddet uygulayacak başkanlık dediği şey bu. Toplum AK Parti’yi kenaran itecek, yol ayrımındayız. Ya Ak Parti’yi doğal yollarla kenara iter ya da tarihinde yaşamadığı bir biçimde sarsıntı ve acı ile karşılaşır.

Altan; Balyoz darbe planı ile ilgili olarakta ordu bunun gerçek olduğunu biliyordu. Bu bir darbe hazırlığıydı bugün tartışmamızın nedeni iktidarın hırsızlığı balyozun arkasına saklamak istemedi.

Balyoz askerin vesayeti kıran belgelerdi, bunu Baran’su yaptı. Bugün çocuğu hapse atıyor ve utanmadan ellerine kelepçe vuruyorlar. Sonra bana diyorlar ki, sen neden konuşuyorsun, Baransu benim yanımda çalışıyordu, getirdiği haberleri ben bastım. Onun kelepçe ile dolaşmasına razı olacağım, razı olursam aynaya nasıl bakacağım.

İlgili>>  Mehmet Baransu belgeleri nereden temin etti

Paralellik diye hukukta yeri olmayan bir suç icat edildi. İnsanları böyle korkuyorlar eğer böyle bir şey yaptılarsa bunu Ak Parti ile birlikte yaptılar. Anladığım kadarıyla bunaları yakalan güç cemaat. Cemaatin içinden adamlar suç işlediylese, diyeceksin ki bak kardeşim bu adam suç işledi bak bu suçu. Ortada suç yok ki ama gözaltına almalar var.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç