Türkiye’deki Bütün Problemlerin Temelinde Darbe Anayasası Var


fikri ışıkBilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık yeni anayasa hakkında yorumda bulundu.

Yeni bir anayasa oluşursa bu Türkiye için inanılmaz bir kazanım olur. Türkiye’deki bütün problemlerin temelinde askeri darbenin ürünü olan bir anayasa var. Bu anayasayı yeni özgürlükçü, devleti değilde insanı odak alan bir anlayış ile yeni bir anayasa yapamazsan sorunları kökten çözme imkanımız olmaz. 1982 model bir arabadır bu.

Sorunların temelinde darbe anayasası var

1982 model arabanın 2016 yılında ihtiyaçları karşılaması mümkün değil. Ne kadar çevirseniz çevirin bu arabanın direksiyonunda boşluk var. Ne kadar yenilerseniz yenileyin bu araba 2016’da tercih edilen bir model değil. dolasıyla yeni bir anayasa kazanması bütün sorunların çözümündeki en önemli adım olur. Yeni anayasa bütün sorunları çözüm için temel zemin olur. Türkiye bunu başarabilirse Türkiye’nin başarısı olur, yeni anayasa destek veren CHP’nin başarısı olu. Türkiye’de siyaseti yeni bir başarısı olur.

İlgili>>  Yerli Otomobil Cadillac BLS Çıktı!

Türkiye siyaset başta olma üzere pek çok kurumu yenileme fırsatına kavuşur. Toplumun beklediği değişiklikler çok daha hızlı hayata geçer.

Türkiye kazanacaktır

6 ayın sonucunda yeni seçimden çıkmış, milli irade yeni tecelli etmiş bir ülkede herkes milli iradeye saygı duyarak yeni bir anayasanın bir an önce hayata geçmesi gerekir. Bu gayretlerin sonucunda Türkiye kazanacaktır. Partilerin bu noktada sadece kendi çıkarları değilde gelecek kuşakların çıkarlarını düşünmesi çok daha önemlidir.

Bu dönem biraz daha sanki hava olumlu gibi. İnşallah yeni bir anayasaya kavuşuruz.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç