Türkiye’de İki Kesim Var


ufuk coşkunMilat Gazetesi yazarı Ufuk Coşkun çözüm sürecini değerlendirdi.

Açıklama yapıldığı güne kolay gelinmedi

Vatanın geleceği için önemli kararlar alındığı son Osmanlı meclisinin toplandığı bir yerden Dolmabahçe’den açıklama yapıldı. İlk defa hükümet temsilcileri ile Pkk temsilcileri ortaklaşa silah bırakma çağrısı yaptılar. Kürk ve türk temsilcileri içerideki ihanet şebekesine ağır bir osmanlı tokatı indirdi. 40 yıldır barış ve demokrasi kanallarını tıkayan bir sorundan bahsediyoruz. Açıklama yapıldığı güne kolay gelinmedi.

Türkiye öyle bir coğrafya ki ne zaman kendi tarihi kültürel değerleri ile bağ kurmaya kalksa, sağlam bir irade gösterse hem içeriden hem de dışarıdan büyük saldırılara maruz kalmıştır.

Türkiye artık kendi politikalarını oluşturuyor

Türkiye ne zaman kendi politikalarını üretme konusunda sağlam irade göstermişse hem dışarıdan hem de içeriden engellenmiştir. Çözüm süreci ülkemizin kendi politikalarını ürettiği bir sürecin başlangıcıdır. Kürtlere iki kesim tarafından teklif götürmüştür. Kürtlere ekonomik, siyasi bir birliktelik teklif etti. Bu iki kadim halkın hem bölgede hem içeride oynayacağı büyük rolü teklif etti.

İlgili>>  Güneydoğu'da paralel bir devlet kuruldu

İçerideki şebeke ise Pkk’nın silah bırakmamasını, ülkeyi sürekli gerileten bir süreçte tutulmasını istediler. Kürtler bu teklifleri terk ettiler. Türkiye ile birlikte hem bölgede hem dünya etkin ve aktif bir rolü yapmayı benimsediler. Gezide, 17 aralıkta kürtler bu tuzağa düşmediler.

Yalçın Akdoğan’ın biz birlikte Türkiye’yi açıklamasının altını çizelim. Yeni Türkiye dediğimiz sürecin inşaasının ilk sayfasının açıldığı bir dönemin adıdır. Süleyman Şah operasyonunda bile orada vatan toprakları meselesi değildi mesele orada kürtlerin yardım etmesini içlerine sindiremediler.

Türkiye’de iki kesim var, eski Türkiye ideolojisini yaşatmak isteyen, kandan beslenen, kargaşalık isteyen bir kafa yapısı var bu zihniyet ile Türkiye’de yeni bir potansiyel üreten, iç dinamikleri ile kendi ayakları üzerinde dimdik durarak, sağlam irade gösteren yeni insanların mücadelesidir bu.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç