Türkiye toparlandı ve yürümeye başladı


türkiye

yusuf kaplanYeni Şafak Gazetesi yazarı Yusuf Kaplan 21. Yüzyılı ve yeni stratejileri değerlendirdi.

Yeni bir yüzyıl başlıyor

Türkiye‘de dünyanın başka ülkelerinde olmayan bir şey var o da ülkesinin önü nasıl açılır, bölgede nasıl yeniden söz sahibi olunur rüyaları gören ve bunu heyecanla yaşayan liderler sadece Türkiye’de var. Bu liderler Chp’den çıkmaz adamlar sütotükonun devam etmesini istiyorlar.

Zannediyoruz ki ülkeler var herkes ülkesinin sınırları içerisinde yaşar böyle bir şey yok. Bölgede coğrafi sınırları ile sınırlı olmayan tek ülke Türkiye. Türkiye’nin sınırları Bosna’dan başlar, Yemen’e kadar devam eder.

Yeni bir yüzyıl başlıyor ve bu sıradan bir yüzyıl değil. Batılıların dünya üzerindeki hegomanyasını bitiren bir yüzyıl ve batılıların bu hegomanyasını bitirecek olan ülke Türkiye’dir. İngilizler, Almanlar, İsrailliler satranç oyunun da nasıl bir hamle yapacağımızı bekleyerek stratejilerini ona göre belirleyecekler. Yüzyıl sonra ilk defa Türkiye toparlandı ve yürümeye başladı. Bölgenin haritaları yeniden çizilecek bunların hepsini Türkiye çizecek.

Türkiye’yi durdurmak istiyorlar

İnsanlık tarihi son 300 yıla kadar merkezinde bizim bulunduğumuz coğrafyada yapıldı. Balkanlar, Kafkasya ve Ortadoğu Osmanlı buralardaydı. Son 300 yıldan itibaren tarih buralardan yapılıyor. Biz çekildik onlar yapıyorlar. Bu adamlar buradan çekilip gidecek.

Suudi Arabistan bir hamle yapamazsa un ufak olacak, İslam dünyasında Türkiye, İran, Suudi Arabistan var dünyanın haritalarının çizilmesinde Türkiye’nin büyük bir rolü var. Almanların, İsraillerin, İngilizlerin bütün stratejileri Türkiye’yi durdurmaya yöneliktir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç