Türkiye Gazze’ye 200 milyon doları neden göndermedi?


gazze

ergun BabahanMillet Gazetesi Yazarı Ergun Babahan, Türkiye’nın Gazzeye yarım sözü verip çok az bir para göndermesi ve Ak Parti’nin keyfi hareket yaptığı hakkında yorumlarda bulundu.

Ak Parti döneminde ödenen makam araçlarına ödenen para 12 milyar dolara yaklaşıyor, bir küsür milyar dolar çerez parası ise o zaman çok önem verdikleri bas bas bağırdıkları Gazze’ye 200 milyon doları neden göndermedi Türkiye. Her yerde Gazze deyip, her yerde bunun rantını yemeye çalışırken şimdi bakıyoruz ki Gazze’ye yapılan yardımlarda ABD uzak ara önde Türkiye söz verdiği parayı vermemiş.

Diyanet işleri Başkanı’na dünyanın neresinde padişah gibi kalkıp siz milyon dolarlık bir aracı hediye edebilirsiniz. Kendi kesenizden hediye etmiyorsunuz bunu. Suudi Arabistan’ın Yemen’i bombalayan pilotlara yüklü miktarda para hediye etmesi gibi bir olaydır bu.

Türkiye’de şeffaflık hukuk demokrasi tamamen devreden çıktı keyfi bir yönetim var. En önemli değerlerden birisi dini ahlak varlık unsuruydu şimdi onunda içi boşaltıldı tüketim görgüsüzlük haline geldi ve bunun yerine konacak felsefe yok. Gelecek kuşaklar için çok büyük ahlaki etik değerlere sahip olacak yeni nesiller açısından çok ciddi sıkıntılar var. Hırsızlığın, yolsuzluğun, hukuksuzluğu yapanın yanına kar kaldığı bir atmosferde büyüyorsunuz ve bu rekabette dürüstlük yaparak yerinizde kaldığına inandığınız zaman, onlara yamanmak ve hukuksuzluk yapmak onların yanında güçlenmek gibi kaygılarınız olacaktır.

İlgili>>  Tarih Hesap Soracaktır

Konya’dan bir fotoğraf yansıdı bir kısım gazetelere sakallı hacı amca polisin kolunda göz altına alınmış fakir öğrencilere burs topladığı, faaliyette bulunduğu için. Bu Chp Mhp iktidarında yapılmış olsaydı bu Türkiye’de kıyamet kopardı. Sonuç itibari ile anadoludaki mutedeyyin müslümanlar bunu görüyorlar, sadece müslüman kimlikleri var ama Ak Partili olmayan eziyet çeken insanlar dönemidir bu.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç