Tsk Yasa Tasarısına Karşı Mı Çıkıyor


nusret senemAv. Nusret Senem iç güvenlik paketine karşı çıkan Tsk’nın neden karşı çıktığı hakkında yorum yaptı.

Başbakanın ve hükümetin bir sıkıntı yaşadığı anlaşılıyor ama hepsinden daha önemlisi Tsk bu düzenlemeye karşı olduğun açıkladı. Bu yasa gündeme geldiğinde itirazlarının olduğu belirtmişti. Bu itirazların birincisi Tsk’yı siyasallaştırır. Valiliğin eline verilecek olan Jandarma Alay Komutanlığı, Yüzbaşılar, Binbaşılar, Daire başkanları da iç işlerine atanmasına ve sicil amirine veriliyor. Bu sayede Jandarma Genel Komutanlığı da siyasallaşacak.

Emir ve komuta ilişkisini tamamen bozar bu paket. Subay aynı zamanda İç İşleri Bakanına karşı sorumlu olacak. Paralel yapı dedikleri olayı kendileri yaratmış oluyorlar. Tarihi bir hataya eyleme icra açmış oluyorlar. Malesef muhalefet partilerinin bu yasaya karşı ciddi karşı koyuşlarını görmüyoruz.

İlgili>>  MHP'de Tuğrul Türkeş Hiç Güçlü İsim Olmadı

Jandarma’nın etkisiz kılınmasını Ab’de istiyor. Tsk buna karşı çıkıyordu. Jandarma’nın bu şekilde etkisiz kılınması Ak Parti eli ile gerçekleşmiş oluyor. Yargıçların nasıl siyasallaştığını yaşayıp görüyoruz, benzer bir uygulama Ak Parti tekrar gündeme getiriyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç