Trump’ın Balkon Konuşması Mesajları


 

Kampanya sürecinde lafını hiç sakınmadığı hatta bel altı vurmaktan da çekinmediği hatta başkan olursam seni tutuklatacağım dediği rakibi Hillary Clinton’a teşekkür ederek başladı konuşmasına. Ardından birlik mesajı verdi.

En çok merak edilen konulardan birisi de kendisine oy vermeyenlere karşı takınacağı tavırdı. Trump, kampanya geride kaldı diyerek kucaklayıcı bir söylem kullandı. Ama ufak bir dokundurmada bulundurmayı da ihmal etmedi. “Artık hepimizin bir araya gelme zamanı, birleşme zamanı, beni desteklemeyenlere gelince; sayıları çok değil herhalde onların da yardımına başvuracağım” dedi. Trump bu sadece kampanya değil bir hareket ifadesini kullandı, işe yeni başlıyoruz mesajı ile değişim mesajı verdi.

İlgili>>  Donald Trump Kimdir?

ABD’nin yeni başkanı uluslararası ilişkiler ve ekonomi konularında da ılımlıydı, çıtayı yükseğe koydu. “Bizimle iyi geçinmek isteyen tüm uluslar ile iyi geçineceğiz, ABD’nin çıkarı ön planda olacak ama herkes ile adil bir şekilde ortaklık arayacağız, çatışmaya engel olacağız. Büyümeyi iki katına çıkaracağız ve en büyük ekonomi bizim olacak. ABD artık az ile yetinmeyecek” dedi.

Konuşmasını bitirirken, başkanlık hayalinin bir dönem ile kısıtlı olmadığının imasında bulundu.

 

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç