Titanik faciasının sırları


Yolcuların acil durumlarda filikaların nasıl kullanacağı hakkında planlanan bir talim vardır ve kazanın bir gün öncesine planlanmıştır. Fakat bilinmeyen bir sebepten ötürü talim iptal edildi.

Hatırlarsanız gemi batmaya başladığında müzisyenlerin hala çalmaya devam ettiği bir sahne vardı. Bu sahne kesinlikle gerçektir. Gemi tamamen batana kadar müzisyenler çalmaya devam etmişlerdir.

titanik 2

Hershey’s çikolatalarının sahibi Wilson’un bu gemiye bileti vardı fakat iş toplantıları yüzünden bu yolculuğa katılamadı.

Kazada ölmediği için korkak ilan edilende var. Japon bir adam diğer yolcular gibi Titanik gemisinde ölmediği için korkak ilan edilmiş.

Titanik’in 4 bacası aslında yok. Sadece şov amaçlı yapılmış bacalardı. Bu bacalardan bir tanesinin işlevi yoktu sadece gösteriş amaçlı yapılmıştı.

Titanik filminin yapımına harcanan bütçe geminin gerçek maliyetinden fazladır.

M.ö. 900’lü yıllada yolculuğuna başlayan buz dağı Titanik’i batırmıştır.

buz dağı

Kaza anından Titanik’in yanında bir gemi daha vardır, iletişimde yaşanan bir sorun nedeni ile olay yerine geç vardı. Ve ilk anda kurtulanlara yardım edemedi.

Gemi şef aşçılarından birisi çok fazla alkol aldığı için hayatta kaldı. O kadar çok içmiş ki 2 saatten fazla soğuk suda kalan adamın iç organları donmadı.

Titanik buzdağı tarafından batırılan tek okyanus gemisidir. Aslında gemide herkese yetecek kadar filika vardı ama tam kapasite ile doldurulmadan salındı.

Eğer 30 saniye önce buzdağını fark eden olsaydı bu facia yaşanmazdı.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

reset password

Geri
log in