Terörü üretenler terörü sonlandırırlar


özcan yeniçeriPof. Dr. Özcan Yeniçeri silah bırakma çağrısını değerlendirdi ve ortaya silah bırakma çağrısı yok dedi.

Ortada silah bırakma çağrısı yok

Birilerinin zannettiği gibi olağanüstü bir proje veya çok büyük bir barışı getirecek ortam söz konusu değil. Ortada Öcalan’ın işaret ettiği bir konferans olsun diye öneri var. Silah bıraktı demek dereyi görmeden paçayı sıvamak gibi gelir. İyi temeller ile gidilirse sonuç itibariyle kötü bir şey olur. Terörü üretenler terörü sonlandırırlar Türkiye Cumhuriyeti’nin silah karşısında diz çöker olmasının hiçbir mantıklı yanı yoktur.

Halk terör örgütünün baskısı kalkacağı için sevinçlidir, bölgede devlet terörü yoktur. Bu çerçeve içerisinde gerçek bir barış gelecekse terör örgütü kendisi bu terörü sonlandıracaktır.

Türk halkı ve kürt halkı arasında en ufak problem yok

Bazı insanlar hükümetin ortaya attığı her tezi kutsamakla görevliler, hükümete bu yaptığınız iş yanlıştır deme cesaretini bile gösteremiyorlar, sanki terör örgütü terörden vazgeçmiş gibi bir düşünce pompalanıyor. Cumhurbaşkanı bile bazı gazeteciler kadar iyi niyetli değil.

İlgili>>  Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet

Cumhurbaşkanı bu işin nereye gideceğini biliyor, her kafadan bir sesin çıktığı bir ortam yaşanıyor. Türk halkı ile kürt halkı arasında en ufak problem yoktur iki halkın arasında girmiş fitne Pkk’dır. Her 3 türk kürtten ikisi birbirleri ile akraba. Kürt bizim damadımız, kürt bizim gelinimiz.

Problemi üreten Pkk‘dır

Problemi üreten Kürdistan amaçlı probaganda yapan Pkk’dır. Ortada henüz bir şey yoktur,toplantı yapılmamaştır ve kimsede silahı bırakmış değildir. Gereksiz bir şekilde silah bırakacak denilerek toplumu karamsarlığa itiyorlar.

Çekilme sürecinde aynı hava yaratıldı, inanılmaz bir algı operasyonu ile iş aleminde, sivil toplum kuruluşlarında, siyasal olarak Pkk gidecek denildi ve ondan sonra sınırın diğer tarafına gittiği zaman sivil hayata uyum sağlayamadıkları için gerekli yasal değişiklikler yapılır değildi. Geldiğimiz noktada gördük ki Pkk terör örgütü yüzde 15 oranında çekildi denildi sonra da anlaşıldı ki çekilme bir yana dışarıdan bir takım teröristler gelmiş ve kentlerde kendilerine göre mahkeme kurmuşlar, özerklik ilan edecek duruma gelmişler.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç