Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet


metin feyzioğluTürkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Haziran seçimlerinden sonra çoğalan terör olaylarına tepki olarak yapılan mitingi değerlendirdi.

Gelişmelerden hepimiz çok büyük kaygı duyuyoruz. Uykularımız kaçıyor, vatanını seven herkesin bu olaylardan kaygılanmaması mümkün değil. Bir taraftan şehit haberleri geliyor, bir taraftan da akıl dışı tepkiler, mezhepsel ve etnik bir takım çıkış noktaları ile mantık dışı tepkiler geliyor. Tam da vahşi terör örgütü Pkk’nın ekmeğine yağ süren tepkiler ve bölmeye yarayacak ve bölmeye yarayacak işlev görüyor.

Bir taraftan teröre hayır derken diğer taraftan da toplumda bir takım provakatörlerinde sanıyorum tetiklediği ve kardeşlik hukukunu bozan insanları birbirine düşüren terör örgütün istediği amaca hizmet eden anlamsız akıl dışı tepkileri önleyecek şekilde slagon bulduk “teröre hayır, kardeşliğe evet” şeklinde. 77 milyonun olayı sahiplenmesi lazım. Sadece siyaset kurumundan beklemek bu kadar hayati bir süreçte doğru değildir.

İlgili>>  Pkk silahı bırakır mı?

Farklı siyasi partilere gönül vermiş olabiliriz, farklı ideolojilerimiz farklı düşüncelerimiz olabilir ama yurtseverlik temelin hepimizin buluşması lazım. Dün şöyleydi böyleydi ama bugün süreç çok farklı, bugün bizim siyasi parti ayrımı yapmaksızın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanın gururu ile ve bu güveni sonsuza kadar yaşamamız için bir araya gelmemiz gerekiyor.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç