Telekinezi Nedir ve Nasıl Yapılır


 

 

Telekinezi düşünce gücü ile etki yapmak olarak tanımlanmaktadır, telekinezi hakkında bir çok deneyler yapılmış bazı deneyler bunu başarmıştır fakat,telekinezi diğer deneklere yaptırılmaya çalışılmıştır fakat başarılı olamamıştır bu yüzden de telekinezi hayalden öteye geçememiştir.

Bazı bilim adamlarına göre telekinezi gerçektir, bilim adamlarının ortaya attığı görüşler şunlardır; telekinezi düşünce gücüyle cisimleri oynatmaktır, bu herkeste olan bir yetenektir,ne mucize ne de efsane, telekinezi yeteneği doğal bir yetenektir tek mesele bu yeteneği öğrenebilmektir. Öncelikle düşünce, beyin, bilinç ve inanç dörtlüsünde bittiğini söyleyelim.

Bazen bardak masadan durup dururken düşer o anda insanın çevreye bilinçsizce saçtığı yeteneğidir. Her şey ne düşünebiliyorsak gerçekleşebilir felsefesine dayanmaktadır.

Telekinezi yeteneği az insanda olur

Telekinezi yapan bir uzmanın yorumlar şu şekildedir; Genelde telekinezi az insanda rastlanan bir yetenektir. Fakat bu düşünce yanlıştır, herkes kendi beynin tam olarak kullanamamaktadır ama kendine uygun olan bölümü kullanmaktadır. Mesela bazı insanlar sanatta, bazıları matematikten, bazıları ise danstan hoşlanır, tüm bu aktiviteler beynin farklı yerini kullanır, işte düşünce gücünü kullanmakta böyle bir şeydir. İlk tanıştığımız insanın karakterini kendimce yorumluyoruz, bu özelliklerimizin tümü düşünce gücü ile ilgilidir.

Telekinezi yapanların en ünlülerinden birisi Nina Kulagina‘dır. Rus psişik Nina ve İsrail’li pisişik Uri Gellerdir.

Telekinezi nasıl yapılır

Telekinize çalışmalarına başlamadan önce olayın olmazsa olmazları vardır bunlar; telekinezinin olduğuna inanmaktır ve şüphesiz inanmaktır, şüphe telekinezi başarınız arasında bir duvardır.

Teknolojinin ileri olduğu ve her şeyin mantığa bağlı olduğu bir dünyada yaşıyoruz, bize her şeyin bir mantığa bağlı olduğu söyleniyor, telekinezi de mantığı bir kenara koymanız gerekiyor.

Telekineziyi neden öğrenmek istiyorsunuz, amaçlarınız ve nedenleriniz pozitif olmalıdır, insanlara zarar vermek, para kazanmak gibi ucuz amaç için denemeyin. Sadece gerçek sanılanlara meydan okumak için öğrenin.

Başlamadan önce rahatlayın ve ortamdan dikkatinizi dağıtacak her şeyi kaldırın.

Bilginiz gibi insanlar biraz sabırsız, sabır bu olayda her şeydir, günde en az otuz dakikanızı bu işe ayırın.

 

Houck metodu

Katılımcılar bir araya geldikten sonra bir süre vakit geçirirler ve daha sonra ortaya gelen kaşıklardan kendine iyi gelen kaşığı alırlar, lambaların enerjisi azaltılır ve katılımcıların gözleri kapatılır, katılımcılara kaşık veya çatalı baş ve işaret parmakları arasında tutmaları gevşemeleri ve kendilerini en rahat huzurlu hissedecekleri bir yerde hayal etmeleri söylenir, uykulu değil ama tamamen gevşemişlerdir. Daha sonra altın bir enerji topu hayal etmeleri istenir ve bu enerjiyi sıcaklığı hissetmeleri istenir. Katılımcının hissettiği enerji tüm vücudunu hisseder ve enerjinin sıcaklığını hisseder katılımcının gözlerini açması ve katılımcının enerjiyi tutup kaşığa bakıp bükül diye bağırması gereklidir.

Metalin eğilmesi bir kaç dakika olduğu gibi bir kaç saatte sürmektedir, gevşeyin ve zihninizi her türlü düşünceden arındırın ve metali yavaşça okşayın, güç uygulamayın fakat eğildiğini hayal edin.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç