Tayyip Bey partisinden ruhen kopmadı


ahmet taşgetirenStar Gazetesi Yazarı Ahmet Taşgetiren Ak Parti ve Cumhurbaşkanı’nın çalışma sistemini değerlendirdi.

Ülkeyi yönetenin Davutoğlu değil Erdoğan olduğu cümlesini kurmam, riskli bir cümle o. Karma bir yapı var, bir de başbakan var, parti genel başkanı var, şu anda Cumhurbaşkanı parti genel başkanı değil. Cumhurbaşkanı partisinden kopuyor, halk oyu ile seçilmiş Cumhurbaşkanı ve oldukça etkin yetkileri var. Psikolojik olarak baktığımızda Tayyip Bey’in partisinden ruhen kopmadığı görülüyor. Kendisini hala bir siyasi hareketin lideri olarak görüyor. Yeni Türkiye’nin inşasından Cumhurbaşkanı statüsünün önemli bir yeri olduğunu düşünüyor.

Başbakanlık çok tayin edici bir görev, Cumhurbaşkanı da öyle. Ak Parti dışında bir parti olsaydı, Başbakan Ak Partili birisi olmasaydı çok büyük problemler olurdu. Şu anda bile bazı sıkıntılar çıkabiliyor. Erdem Başçı olayında olduğu gibi genelde hükümet adına yapılan adımların daha yapıcı ve kimseyi kırmayan bir nitelik arzu edici adımların atıldığını görüyoruz.

İlgili>>  Tarih Hesap Soracaktır

Bir geçiş dönemi yaşıyoruz bu geçiş dönemi kısa süreli olsa daha iyi olur. Ak Parti’de lider Cumhurbaşkanı oldu, yeni başkanın çok güçlü olması lazım bu açıdan Davutoğlu’nuın güçlü gözükmesi ve uyumlu olması lazım. Yeniden Parti kadrosu oluşacak seçimden sonra bunun sağlıklı olması lazım.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç