Tarih Hesap Soracaktır


 

yaşar nuri öztürkProf. Dr Yaşar Nuri Öztürk haklarında yolsuzluk ve rüşvet iddiası bulunan 4 eski bakanın yüce divana gönderilmemesini yorumladı.
Kurulmuş bir düzen var

Ben yargı değilim vatandaş olarak bu oylama ve oraya gönderilmemeleri suçlulukların belgesidir, insanlığın önünde tiyatro oynamanın bir manası yok. O söylenenlere bulaştıklarını kendileride, dünyada, Ak partide biliyor. Gitmesinler diye oy verenlerin hepsi o tiynette değil. Onların oraya gitmesini isteyen ne az 100 kişi daha var ama kurulmuş bir düzen, sofra var. Onlar yüce divana giderse arkasından ne geleceği belli. Onlarda bunu usülü erkanı ile söylemişlerdir, bizi oraya gönderirseniz yanarız, yakarız. Rıza Zerrab 29 yaşında Cumhuriyet tarihin en büyük soygununda kotarıcı bir bakıyorsunuz içeri giriyor daha sonra çıkıyor, niye çıkıyor? çünkü konuşurum dedi. Mallarının üzerinde koyduğu tedbiride kaldırdırlar.

İlgili>>  Kadına şiddet Ak Parti döneminde arttı

Tarih hesabını soracaktır

Niçin Cumhurbaşkanlığı makamı bile bu işte müdahil, ona ne? Merkez bankasının karşısında ben tarafsızsan ben de tarafsızım diyor. Burada tarafsızlığını koru. Milletin ve dünyanın önünde olup bitenler seyretdiliyor ve kamuoyunu vicdanında bu insanlar hapsedilmiştir. Bir biçimde bu hesap tekrar açılacaktır. Ben 38 yıllık hukukçuyum.

Mecliste bunun örnekleri var, derlerdi ki ne oylaması lütfen bizi sevk edin yargıda aklanacağız demişlerdir. Burada ise oylamaya sev ediliyor, buradan bile anlaşılıyor. Ben toplumdan bir şey beklemiyorum, Mustafa Kemal’in 57 yıllık uykusuz gecelerine yazık, ona yapılan haksızlığında hesabı soracaktır. Tarih hesabını soracaktır, hesabı milim aksatmadan sorarlar.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç