Süleyman Şah’tan Çekildik


özcan yeniçeriProf. Dr. Özcan Yeniçeri Süleyman Şah türbesinin taşınması ile ilgili yorumda bulundu.

Kabul edilemez bir olaydır

Bu olay rezalettir, kabul edilemezdir ve vatan toprağının terki anlamına gelmektedir. Bu olayın savunması yapılamaz ve gerekçesid e olamaz. Mısır’da Sisi’ye ayar veren önüne gelen herkese fırça çeken, Emevi Camiinde namaz kılan bir Erdoğan var bir de Başbakan Davutoğlu var ki Ortadoğu’da oyun kurucusu olduğunu söylüyordu. Kimse bizim gücümüzü test etmeye kalmasın diyordu. Görünen o ki Süleyman Şah ecdadımızı mezarında korumayı Ak Parti başaramamıştır.

Bunun bir başarı gibi sunulması alçaklıktır. Dünyayı nizam vermeye çalışan bir iktidarın 90 km ötedeki kendi egemenlik toprağını koruyamamıştır. Ak Parti kendi muhalefetine şahin gibi davranırken dışarıda aynı şeyi yapamamıştır. Ak Parti iktidarı yalnızca bu türbede değil, Yunanlıların adalarda hakimiyet kurmasına da göz yummuştur.

İlgili>>  Başkanlık Sistemi Neden Olmaz

Süleyman Şah türbesinden kaçtık

Lice’de bile Türk bayrağını koruyamamıştır, iktidar bölgede hezimet üzerine hezimet yaşamıştır. İktidar olayları anlamaktan aciz bir tavır içinde bulunmaktadır. Bu şizofrenik bir dış politika uygulamasıdır. Ecdadımızın kabrinde rahatsız edilmesi büyük bir travma olmuştur milletimiz için.

Kobani düştü düşecek diyen Erdoğan, Gazze’lileri kurtarmaya giden Erdoğan, Süleyman Şah türbesinde geriye çekilerek kaçmıştır. Bu olay ne kadar acı ne kadar gaflet içerisinde bir politika olduğu çok açıktır.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç