Suçlular hırsızlar rahat etti


bületn korucuAksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Korucu, Ak Parti’nin yargıda, sosyal hayatta ve devletin parasını hor kullanmalarını eleştirdi.

Suçluların hırsızların çok rahat bir ortam kuruldu maalesef son iki yıldır Türkiye’de tam tersine mağdurların hatta hırsızları yargılayan yargıçların mağdur olduğu bir ortama geldik. Bu Türkiye açısından üzüntü ve endişe verici bir durum. Fren mekanizması kalmadı toplumda. Fren mekanizması canlı göstergeleri medya ve yargıdır. Tutuklanan savcılar, yargıçlar verdiği kararlardan dolayı hapishanede olan yargıçlar var ve buna ses çıkarmayan bir yargı camiası var.

Yargısız infazları ve linçleri yapabilmek için kurulmuş bir HSYK var. Anayasamızda net bir biçimde tanımlanmışken bir yargıcı bir sanığın şikayetinden dolayı görevden alıyorsanız ya da özel yetkili mahkemeler kurup herhangi bir davaya olaya, grubun üzerine salıyorsanız özel seçilmiş savcıları salıyorsanız bunun doğal yargıç ilkesi ile, hakimlik teminatı ilkesi ile çok açık ihlal olduğunu herkes biliyor.

İlgili>>  DEVLETİN İFLAS ETTİRİLDİĞİ BİR SÜREÇ YAŞIYORUZ

Kürtçe Kuran bastırmayı her mitingte söylemek rencide edici

recep tayyip erdoğan

Kürtçe Kuran okumak ve vaaz dinlemek bunlar bir hak. Bunları devlet olarak verdiğiniz için vatandaşa her mitingte söylemek rencide edicidir. Siz kendinizi İslam’ın yegane temsilcisi haline getirdiğinizde sizin hatalarınızı dışarıdan bakan insanlar Allah korusun dinin hataları gibi yorumlamaya başlarlar.

Hasır üzerinde yatan, hurma ile bir öğünü geçiştiren bir peygamberin ümmetiyiz diyorsunuz eyvallah. Sonra da kilosu 4 bin lira olan çay içiyoruz, diyanete normal makam arabası vermiyoruz iade ettiği için 1.5 milyarlık araç veriyorsunuz. O zaman çelişkiye düşüyorsunuz.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç