Soma: Öldürdüler, dövdüler, soydular


ayşenur arslanSoma’da 301 işçinin öldüğü maden kazasının 1. yılında ailelerin mezarlığı ziyareti yürekleri dağladı. Soma’nın 1. yılını Gazeteci – Televizyoncu Ayşenur Arslan değerlendirdi.

Yurt Gazetesinin manşetinde bugün öldürdüler, soydular, vurdular başlığı ile vermiş gazete. Öldürdüler evet gerçekten 301 kişi devlet görevini yerine getirmediği için öldü. Millyet Gazetesi de bugün çok güzel haber yapmış, yanmaz maddeden yapılması gereken bir takım yerler nasıl cayır cayır yanan niteliksiz maddelerden yapıldı. Göz göre göre ölüme gittiler derken bunu kast ediyorum. Milliyet’in haberinde diyor ki; Soma’da hiç bir şey değişmemiş, değişen şey şu önce güvenlik yazılı tabelası paslanmış.

Evet öldürdüler sonra dövdüler, evet dövdüler. Başbakan’ın müşaviri tekma attı, Başbakan’ın kendisi yumruk attı. Yetmemiş birde soydular. Acılı insanların üç kuruş paralarını alacak kadar gözü dönmüş bir insan soydu. Dolandırmış ne yapalım değil, ne kadar dolandırdıysa, özellikle yakınlarını katliamda kaybeden ailelere o paraların geri ödenmesi gerekiyor. Devlet dediğiniz budur.

İlgili>>  Soma'da tekmelenen madencinin eşi konuştu

Devletin itibarı ölen insanların hakkını aramakla ölçülür

soma2

 

Erdoğan geçen gün dedi ki; Devletin itibari çok önemli Diyanet İşleri Başkanı o arabayı geri vermemeliymiş. Devletin itibarı arabalarla ölçülmez, devletin itibari ölen insanın hakkını savunurken, yakının hakkını savunurken belli olur. Özgür ÖZel’e o kadar hayret ediyorum ki nasıl delirmeden öfkelenmeden bağırmadan çağırmadan oraya gidiyor koşturuyor, konuşuyor ediyor. Benim gerçekten durduğum yerden avaz avaz bağırasım geliyor bu haksızlık bu korkunç tavır yüzünden.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç