Siber Saldırıda Kredi Kartınızı Nasıl Korumalısınız?


 

 

Türkiye son dönemde tr uzantılı alan adlarına başlayan siber saldırlar ile karşı karşıya kaldı. Saldırının çapı genişledikçe sadece finansal dolandırıcılığa odaklanan hacker gruplarının Türkiye’ye karşı iştahı kabardı. Kredi kartınızı nasıl korumalısınız işte bazı hususlar.

  • Güncellemeler, bilgisayarınızdaki kullandığınız resmi programların resmi kuruluşlar tarafından güncellemeleri yayınlandığından itibaren güncelleme yapmanız finansal dolandırıcılara karşı sizi koruyacaktır, otomatik güncellemeleri açık tutmanızda fayda var.
  • İnternet ve mobil şube konusunda yeşil kilit logosu. Bankanızın adresi yazdığınız alanın adres çubuğunda yeşil renkli kilit logosunun bulunup bulunmadığına dikkat edilmesi gerekir.
  • Online alışveriş yaparken sitenin güvenlik sertifikası olup olmadığına dikkat etmek. Güvenlik sertifikası olan sitelerin adres çubuklarında https yazar ve http yazan sitelerden mümkün olduğunda alış veriş yapmayın.
  • Şifrelerinizi düzenli olarak değiştirin. İnternette şifrelerimizin, kişisel bilgilerimizin olduğu siteler hackerlerin saldırısına maruz kalıyor. Hava yolları, sigorta gibi işlem yaptığımız sitelerdeki bilgilerimiz iyi niyetli olmayan insanların eline geçtiğinde sorun yaratabilir. En az sekiz rakamdan oluşan, hem harf ve rakamdan oluşan şifre koymak önem arz etmekte.
  • E-posta mesajı olarak gelen ve sizden kişisel bilgilerinizi isteyen postalara itibar etmeyin.
İlgili>>  Rusya'dan Türkiye'ye siber saldırı

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç