Sevgililer Günü Bir Pazarlama Taktiği Mi?


 

zafer akıncıPsikolog Dr. Zafer Akıncı sevgililer gününe özel önemli tespitlerde bulundu

Sevgililer günü ciddi bir pazarlama dehası

Sevgililer günü dünyada çok ciddi bir pazarlama dehasıdır, bir kişinin birbirini sevmesi ile ilgili bir gün belirlenmiş. Altyazı olarak şu geçiyor; sevgilinizi bugün sevin ondan sonra sevmesenizden de olur. Bir kere hediye alın, kampanya gibi. Yıllık sevgi kampanyası, bugün alıyorsun hediyeye geri kalan günlerde yat artık. Bu insanların bilinçaltını çok kötü etkiledi.

Çoğu insan bütün bir yıl boyunca çatışıyor, bir gün gelsin hiç bir şey yokmuş gibi a sevgilim nasılsın. Böyle saçmalık olur mu? bu ay ilişkileri düzeltme ayı olsa anlarım, hafta bile razıyım gün olur mu. Ne demek sevgililer günü? bugün sevelim yarın sevmesekte olur.

İlgili>>  Başarılı Olmak İçin Neler Yapmalı

Kadınlar cephesinden şöyle diyenler oldu; Hocam eşiniz hiç bir şey almıyor bari sevgililer gününde bir şeyler alsın. Buda şöyle demek; Eşim hiçbirşey yapmıyor bari bir kere yapsın, bu da erkeği yanlış yönlendiriyor. Her halükarda kasa kazanıyor. Sevgililer gününden bir ay önce ya da bir ay sonra alın hediyenizi.

Kadınların beyninde tarih, saat gibi özelliği vardır. Erkeklerde bu fazla gelişmemiş. Kadınlar evlendiği tarih, tanıştığı tarih, bütün doğum gününü hatırlar. Erkeklerin beyni ise ayrıntıyı fazla hatırlayamaz.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç