Sermaye el değiştirmeye başladı


Ertan Özyiğitİletişim mühendisi ve strateji uzmanı Ertan Özyiğit Türkiye’nin ekonomisini ve parayı yönetenler hakkında bilgi verdi.

Artık Türkiye bir akıl ortaya koyuyor

Plan yapanlar nasıl bir sistem üzerinde akıl kullanıyorlar? bunun en alt noktası bir savcıya kadar gidiyor. Artık Türkiye bir akıl koyuyor, önceden sağcı solcu vardı insanı insana kırdırıyordu. Bu ülkenin hiç bir zaman ekonomisi tam manasıyla büyümedi. Bizim artık oyunu kuranların oyununu görmemiz lazım.

İçeride birileri kavgayı tutuşmuş gidiyor, eski siyasetçiler bunları konuşmuyorlardı. 2002’ye kadar mevzuata baktığımızda 2.5 yıllık hükümetler var. Önceden banka sahipleri kendi şirketlerine bu paraları aktarıp, ülkenin okulunu, madenini, yer altı yer üstü zenginliklerini kullandı. Biz üst oyunu çözdüğümüz zaman alt oyunun oyuncularını da çözüyoruz.

İlgili>>  Türkiye'de demokrasi yok

Faizi indirmek çok mantıklı

Türkye’de oligarşik bir yapı var bu yapıya karşı bir direniş var. Ak parti sisteminin içinde halk olduğu için bu operasyonlar bu kadar başarılı. Merkez Bankasının faiz oranları 8, gecelik faizler çok düşük.

Cumhurbaşkanının faizi indirin demesi yüzde yüz haklıdır. Türkiye bu güne kadar gazetelerdeki enflasyon canavarı ile büyüdü. Herkes Euro’yu bekletiyor kimse bozduramadı, bu çok insanın işine gelmiyor. Sermaye, oligarşi el değiştirmeye başladı. Dolayısıyla ihracat ve ithalat artmaya başlıyor.

Herkes derki para çok önemli! hayır, para önemli olması için arkasında silahlı gücün çok önemlidir. Silahın arkasına da bir akıl koyarsanız, akıllı yönetmeniz lazım ki bu güce sahip olabilirsiniz. Türkiye bu konularda boğulmadı.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç