Şeker hastalığından tamamen kurtulmak mümkün mü?


 

Şeker hastalığının tedavisi ile ilgili son yıllarda değişiklikler ortaya çıktı. Artık diyabetin eskiden sanıldığı gibi bir kere ortaya çıktığında insana ömür boyu süren bir hastalık olmadığı erken evrelerde tamamen ortadan kaldırılabilmektedir.

Diyabet tanısı konduğunda doğru şeyler başlarda yapılırsa diyabet sizinle beraber ömür boyu süren bir hastalık olmayabiliyor. Sanki bir grip gibi iltihap hastalığı ya da kas ağrısı gibi tamamen bir daha ortaya çıkmamak üzere tedavi edilebiliyor.

Buradaki en ilginç olan şey de bunun ilaçsız yapılmasının mümkün olmasıdır. Yeni tanısı konmuş diyabet veya şeker hastalığı sadece diyet ile ve çok iyi kilo vererek ortadan kaldırılabiliyor. Ameliyat sonrası hastalarda aynı uygulamayı ilaçsız kilo veren diyabet hastalarında görülmektedir.

İlgili>>  Tip 2 Diyabet Nedir ?

Yeni şeker hastasıysanız ve doğru şeyleri yaparak ilaçsız olarak şeker hastalığından ömür boyu kurtulabilirsiniz. Size ömür boyu eşlik edecek hastalıktan hiç ilaç kullanmadan sadece diyet ile kilo vermek ile mümkündür. Artık kabul ediliyor ki diyabet, erken dönemde doğru şeyler yapılırsa bir daha geri dönmemek üzere ortadan kayboluyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç