Saray’ın Bacaları Tutuşmuş


selahattin demirtaşHdp eş başkanı Selahattin Demirtaş, yaptığı mitingte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın devletin imkanlarını kullanarak miting yapmasını eleştirdi.

Sarayın bacaları tutuşmuş eskisi kadar rahat değil, 7 haziran akşamı artık saltanatının biteceğinden o kadar emin ki her yerde provakosyan yapmaya çalışıyor. Türkiye’de diktatörlüğünü ve Ak Parti hegamonyasını önleyecek tek partinin Hdp olduğunu o da biliyor halkta biliyor.

Her yerde nefret söylemiyle her yerde kinle öfkeyle insanları birbirine düşman eden siyasete karşı Işid, El Kaide ve onun Türkiye’deki temsilcisi Ak Parti’ye karşı birlik siyasetini hayata geçiren ve bunu başaran tek parti biziz.

 

Erdoğan anayasal suç işliyor

recep tayyip erdoğan

Devletin bütün gücü ve imkanları ellerinde, bindiği uçak devletin uçağı, bizim vergilerimizle alınan uçak. Uçağın mazotu bizim, personelin maaşını biz ödüyoruz, konuştuğu sahnenin parasını bile biz ödüyoruz, Cumhurbaşkanı maaşı halk tarafından ödeniyor ama o peşine taktığı bütün devlet olanaklarını Ak Parti için kullanıyor. Anayasa suçu işliyor, yasayı tanımıyor, başbakan da aynı.

İlgili>>  Parti Kapatma Demokraside Şiddet Kültürüdür

Ellerinde medya gücü var. 160 fazla yerel ve ulusal kanal var. Öksürdükleri zaman hepsi canlı yayına geçiyor. Anında canlı yayına geçiyorlar. Yüzlerce gazeteleri var. Savcıları, hakimleri, rektörleri var. Devlet sokaktan Ankara’nın tepesine kadar ele geçirmişler.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç