Şampiyonların Ligi


Şampiyonların Ligi

Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk mücadelelerinin zamanı geldi. Liglere verilen milli aranın ardından da takımlar kendi liglerine ve kendi kupalarına yoğunlaşırken bir de araya kupaların kupası giriyor.

Barcelona’nın PSG’ni 6 gollü bir galibiyetle geçmesinin ardından bu ligde artık yaşanabilecek hiçbir şey tatmin edici olmayacaktır ancak Salı 11 Nisan’da oynanacak olan karşılaşmalara bakacak olursak, bizleri yine zevkli karşılaşmaların beklediğini söyleyebiliriz.

Borissia Dortmund – Monaco

Portekiz temsilcisi Benficayı eleyerek bu tura yükselen B.Dortmund, gerek iç sahada gerek dış sahada akılı futbol oynayan ve önemli bir futbol kültürüne sahip olan bir takım. Kadro olarak elinde belki ekstra yıldızları yok ancak zaman zaman takım oyunu konusunda önemli işler yapabiliyorlar.

Monaco cephesi ise tarihinin en iyi sezonlarından birini geçiriyor hem kendi liginde hem de Avrupa da önemli işlere imza atmayı başardı. Bu tura yükselmeden M.City engelini aşan ve yarı final yolunda ne kadar ciddi bir takım olduğunu kanıtlayan Fransa Lig 1 temsilcisinde de birkaç oyuncu dışında çoğu sporcu takım omurgasını oluşturan önemli parçalar halinde sahaya yayılıyorlar.

Kendi saha ve seyircisi önünde Almanya da ilk maçta bu işi bitirmek isteyecek olan B.Dortmund’un bu turu geçmek istiyorsa ilk ve en önemli yapması gereken konu gol yememesi olmalı; çünkü Monaco’dan deplasmanda gol yerseniz bunu deplasmanda çıkarmak konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz ancak her iki takımda önceliği gol yememe konusuna vermiş olsa da zaman zaman bu takımları bağlasak da durmazlar deyimini bu karşılaşma için de söyleyebiliriz. Eğer bu maç için bahis oynamak istiyorsanız tıklayın.

İlgili>>  Avrupa Ligi’nde Çeyrek Dilim

Juventus – Barcelona

Bundan sonraki süreçte Barcelona’nın oynayacağı her karşılaşma, özellikle Barça açısından hem çok zor hem de çok kolay geçecektir. PSG’yi uzun zaman kimsenin muhtemelen şahit olamayacağı bir şekilde geçen Katalanlar, Juventus deplasmanında oynayacağı ilk karşılaşmada 2.maç için avantajlı skorla dönmeyi deneyecektir.

Juventus’un Seria’da ki performansını konuşmaya ve bunun ayrıntısına girmeye çok fazla gerek yok. Takım zaten yapacağını fazlasıyla yapıyor. Barcelona’nın 2 maçta da işi çok zor olacaktır.

Bununla beraber Juve’nin savunma konusunda ki başarılarından bahsetmeye gerek yok. Oyunun tümünü iyi oynayan ve bu enerjisini de maça yansıtan İtalyanlar, Barcelona’yı durdurmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Buradaki en önemli denge ise, Barcelona Şeytan üçgeninin nasıl durdurulabileceği konusu. Neymar, Messi ve Suarez den oluşan ön alan hattını kesmek, Juve açısından kolay olduğu kadar bir o kadar da zor olacaktır.

Bu dört takımın genel durumlarına baktığımızda taraf bahsinden ziyade karşılıklı gollere odaklanmak doğru bir tercih olabilir. Her ihtimale karşı oranlar için bakmanız gereken yeri biliyorsunuz.

Gol konusunu gündeme getirmemizin sebebi ise, bu 4 takımın ön alan oyuncularının formda olması ve özellikle fırsat bulduklarında bunu pozitif olarak değerlendirmeleri bizi buna itiyor. Bu takımların arasında sadece B.Dortmund ön alan oyuncuları konusunda sıkıntı yaratabilir. Genelde kanatta kullandıkları hızlı oyuncularla skor almaya çalışan takım, Monaco savunmasını o gece dirayetli bulurlarsa sıkıntı yaşayabilirler.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç