Sağlıklı Yaşam Önerileri


 

ümit aktaşDr Ümit Aktaş sağlıklı yaşam önerilerini hakkında bilgi verdi.

Kışın Üzüm, Domates tükettiğimizde tarım ilacınıda beraberinde yiyoruz. Beslenme konusunda hayatın olağan akışına bağlı olmak gerekir. Yazın yiyeceğimiz sebzeleri kışın yersek doğal olmayan bir şeyler yapıyoruz demektir.

Raf ömrü uzun gıdalar bizim ömrümüzü azaltıyor

Türkiye’de limon alıyoruz bozulmuyor. Sebzelerin tadı ve kokusu bozuldu. Meyve ve sebzelerin üzerinde inanılmaz ilaçlar kullanıyoruz . Tarım sektörünün ilaç kullanması sağlımızı etkiler niteliktedir. Beslenmeyi düzenlemek hastalıklardan korunmak mümkün değildir. Son 50 yılda gıdalarda kullanılan katkı maddesi çığrından çıktı.

Diyabet artıyor, Kanser, Tansiyon, Kalp, Troit hastalıkları artıyor bunlarınsa sebebi beslenmedir. Dünyada şu anda gıdaların içerisinde kullanılan katkı maddeleri ile kanser arasındaki bağı ispatlayan herhangi bir yayın yok, bu çok ilgin. Bilim bunları çıkarmalı ve kanser yapıcı hazır gıdaları yemekten vazgeçmeliyiz.

Doğal beslenmek günlük vitamini karşılar

Doğal beslenen herkes günlük vitaminin tamamını karşılar. Yediğimiz yiyeceklerde yeterli miktarda vitaminler yoksa sizde vitaminsiz kalırsınız. Tavuklar daha önce solucan yerlerdi ve o tavuğun vitamininde D vitamini olurdu ve siz onu yediğinizde otomatik olarak D vitamini alırdınız. Şu anda Tavuklar kapalı alanda yetişiyor ve tavuğun kendi bile D vitamini alamazken insan vücudu hiç alamıyor. Bu yüzden GDO’lu gıdalardan uzak durmak gereklidir.

İnsanın ilk görevi kendi sağlığını korumak olmalıdır, insanın kendi sağlığını korumasını en iyi yolu doğru beslenmektir.

Diyabet hastaları için öneriler

Diyabetteki artışın en önemli sebebi Buğdaydır. Diyabet sayısı Dünyada 1960 da 30 milyon. Bugün ise 380 milyon. 50 yılda Diyabet sayısı 12 katına çıktı. Diyabette korkunç bir artış var. Diyabet hastaları bol miktarda sebze, hakikiki köy Tereyağ yenmelidir. Diyabet hastaları sağlıklı beslenmeli ve yiyecekleri tüketilirken kararında tüketmelidir. Şekerden, Buğdaydan kaçınmalıdırlar. Geleneksel beslenmeden vazgeçmeyin.

Son söz

İşenmiş gıdaları hayatınızdan çıkarın, gazlı içeceklerden ve Fast food
tarzı yiyeceklerden uzak durun. Dünyada var olan hastalıkların yüzde 90’ı doğal beslenme ve doğal tedavi yöntemi ile tedavi edilir. Doğal yaşamdan uzaklaşmayın.

Daha fazlası için Tıklayınız

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç