Rusya’dan Türkiye’ye siber saldırı


İnternet kullanıcıları bir süredir bazı kurumların sitelere giremiyor. Nedeni ise uluslarası siber saldırı.

Yurt dışı kaynaklı siber saldırılar devam ediyor. Bazı kamu kurumları, bazı kamu bankalara ve şirketlerin tr uzantılı internet sitelerine ulaşımda sorunlar yaşanıyor.

Özel bankalar kendi güvenlik önlemlerini aldıklarını açıkladılar. Etkili saldırılardan dolayı zaman zaman sitelere ulaşılmakta zorluk yaşanıyor.

Siber saldırıyı map.norsecorp.com sitesinden inceleyebilirsiniz. Siber saldırının görüntüsü.

ff555

İŞLEM YAPILAMIYOR

DDoS olarak adlandırılan saldırılarda, binlerce bilgisayar hedef olarak belirledikleri internet sitelerine çok yoğun trafik göndererek meşru kullanıcılara cevap veremez hale getiriyorlar.

İlgili>>  Siber Saldırıda Kredi Kartınızı Nasıl Korumalısınız?

HÜKÜMETTEN SİBER SALDIRI AÇIKLAMASI

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın hafta içinde yaptığı açıklamada suni trafik saldırılarının .tr uzantılı internet sitelerine yönelik saldırıların ardından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının (TİB) anında müdahale ettiğini ve bu saldırıların hangi ülkeden yapıldığının tespit edilmesinin kolay olmadığını belirtmişti.
Gümrük Bakanı Bülent Tüfenkçi ise saldırılarla ilgili bugün yaptığı açıklamada, “Türkiye bu saldırılar karşısında aciz duruma düşecek durumda değil. Gerekli cevap verilecektir diye düşünüyorum” dedi.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç