Pokemon GO Çılgınlığı Dünyayı Kasıp Kavuruyor


 

Akıllı telefonlar için geliştirilen artırılmış sanal gerçeklik oyunu pokemon go, yayınlamasının hemen ardından tüm dünyayı kasıp kavurmaya başladı. . iOS ve Android için yalnızca Avustralya, Yeni Zelanda ve ABD’de resmi olarak yayınlanan oyun Türkiye başta olmak üzere pek çok ülkede şimdiden bağımlılık yarattı.Oyunda kullanıcı oluşturduğu karakterle (avatar) birlikte sokak sokak Pokemon avına çıkıyor. Kullanıcı bulunduğu mekandaki Pokemon’ları toplayıp, kendi koleksiyonunu oluşturuyor.

Pokemonun sanal gerçeklik ve akıllı telefon teknolojisi ile buluşmuş hali insanları adeta sokağa döktü. Kullanıcılar Pokemon Go oynamak için oluşturduğu karakter ile birlikte sokak sokak Pokemon avına çıkıyor.

İlgili>>  Pokemon Go Nedir? Nasıl İndirilir? Nasıl Oynanır?

Pokemon Go oyunun amacı nedir?

Pokemon Go oyunu ile kullanıcılar oyunda kendilerine bir karakter belirliyorlar. Bu karakter ile birlikte sokağa çıkarak etraftaki pokemonları bulup kendi koleksiyonlarını oluşturamaya çalışıyorlar. dolayısıyla bu oyun diğer mobil oyunlarındaki oturduğunuz yerden oynan bir oyun değil. Kullanıcılar sokak sokak gezerek daha farklı pokemonlara ulaşarak koleksiyonu büyütmeye çalışıyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç