Pkk’yı Dünya Silahlandırıyor


 

Başbakan Eski Yardımcısı Adüabdüllatif şenerllatif Şener Türkiye’nin Suriye politikasını değerlendirdi.

Dış politikamız milli politikalarımıza uygun değildir

Suriye Türkiye’nin de geleceğini etkileyecek olaylar oluyor. Özellikle yapmış olduğum bir araştırmaya göre Türkiye’de ki toplam TV reytingi Erdoğan ve Davutoğlu politikası doğrultusunda yapmaktadır. Yani bizim yanlış yapılıyor dediklerimiz doğru olarak kamuoyuna dikte edilmektedir.

Türkiye’nin Suriye politikası yanlış olduğunu savunuyorum, bu ülkede yaşayanlar 24 saat TV’lerden Türkiye’nin yanlış politikalarına doğru deniliyor. Dış politika insanı bir politika değildir, islama uygun politikalar değildir, her şeyden önce milli politikalarımıza da uygun değildir.

Bu ortamda silahların bırakılması bir hayli zor

Terör örgütleri gelişmiş silahlar bile kullanıyor, sürekli bir barış sürecinden söz ediliyor, koşullardan birisi şu PKK’nın silahı bırakması lazım, şu anda PKK’yı dünya silahlandırıyor. Siz zaten kapıları açarak silah yardımı yapıyorsunuz. Son bir yıl içerisinde tarihinde görmediği kadar silahlanan bir PKK vardır ve barış için silah bırakması gereklidir, buna inanabiliyor musunuz?

İlgili>>  Çözüm sürecinde hükümet yavaş hareket ediyor

Çözüm bulunsa dahi silahlar bırakamaz, Türkiye PKK’nın elindeki silahları bırakacak konumda değil. Gerek Türkiye sınırı gerek Irak sınırı o hale gelmiştir ki ortada sınır diye bir şey kalmamıştır. Bu ortamda kan duracak diyorlar ama inanması bir hayli güç.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç