Pkk silahı bırakır mı?


Agah Oktay GunerKültür ve Ticaret Eski Bakanı Agah Oktay Güner Öcalan’ın silahsızlanma çağrısını değerlendirdi.

35 bin insanımızın katili bize talimat veriyor

Türkiye AB hikayesi ile öyle bir sosyal atmosfere girdi ki her şey yalama edildi. Milli hassasiyetler yalama edildi, 2009’dan itibaren Pkk ile müzakere sürecine girildi ve ardından, silahlı kuvvetlere, emniyet mensuplarına karakoldan çıkmayın denildi ve o bölge Pkk‘nın kontrolüne bırakıldı.

Fedakar, kahraman Tsk’nın yanında, Pkk’ya kurşun sıkan koruyucular kaderlerine bırakıldılar. Türk geleneğinin başı vefadır. Devlet ciddiyettir, bugün Türkiye’de öyle bir hava var ki bu toprağın sahipleri bu ülke nereye gidiyor diyorlar. Burası benim vatanım benim vatanımı nasıl satarsınız. Vatan toprağı Pkk’ya peşkeş çekiliyor. Televizyonu seyrediyorum, terörist başının yazdıkları okunuyor ve benim devletim izliyor. 35 bin insanımızın katili, 1 trilyon ekonomiye zarar vermiş adam oradan talimat veriyor bizim bakanımızda öylece dinliyor. Bu hükümetin Pkk ile girdiği barış süreci yanlıştır.

Basiretli bir hükümet, hükümet olmanın şuurunda olan hükümet TBMM’ye Öcalan’ın yazdıklarını getirir ve görüşülür, sonunda meclisin kararını terörist başına gönderirsiniz, kabul ederse tamamdır, eğer kabul etmezse üstüne yürürsünüz.

İlgili>>  Akp-Hdp-Pkk çözüm sürecinde anlaşamazsa ne olur

Gündem değiştirmek isteniyor

Cumhurbaşkanı tarafından yönetimi ile terörün üstüne gidildi böyle bir şey olamaz. Adamlar alay ediyor bizimle. Türkiye Cumhuriyeti en asabi dönemini yaşıyor, iki işçi protesto ediyor polis geliyor büyük çatışma çıkıyor, üniversiteler kaynıyor. Bu iktidarın sesini çıkarmayın barış süreci bozulmasın derken Pkk batıda terörist kadrolarını yüzde 70 çoğaltı.

Bunların hepsi şovdur, bunlar palavra. Bunlarla gündem değiştiriyorlar. Sayın Cumhurbaşkanı gündemi değiştirmek için kızıma süikast yapacak dendi, artık kimse inanmıyor. Ekonomi darboğazda, kredilerde sıkıntı var. Merkez Bankası ekonomiyi koruyor, Cumhurbaşkanı hücum ediyor dolar yükseliyor. Bir devlet memurunu Cumhurbaşkanı pençesinin altına almış tokatılıyor. Kabinede sirayet etti, Maliye Bakanı ve Ekonomiden Sorumlu Bakan, Merkez Bankası başkanına sahip çıktılar. Erdoğan’ın genel stratejisi düşman icat etmek ve ona saldırmaktır. Bu şekilde gündem değiştirerek bizimle alay ediyorlar.

Comments 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç