Parti Kapatma Demokraside Şiddet Kültürüdür


 

Başbakan Ahmet Davutoğlu‘da Chp’ye kapatma davası açılacağı tartışmasına katıldı.

Parti kapatma demokraside şiddet kültürüdür. Fikirle yenemediğin siyasi partiyi kapatmadır ona karşıyız. Demokratik siyasetin olduğu yerde parti kapatma olmaz. Kimsenin parti kapatmasını mazur görmesi mümkün değildir.

Son dönemde ana muhalefet partisi tarafından gündeme getirilen bir hususu da gündeme getirmek istiyorum. O da parti kapatma meselesi, madem ki böyle bir kaygı var, seçime vakit de var hemen yarın gelin hep beraber bir anayasa değişikliği ile parti kapatma meselesini imkansız hale getirelim.

İlgili>>  Türkiye Şah Fırat operasyonunu neden yaptı

2010 anayasa refarumdum da parti kapatma yasası geçmedi, o zaman sizler hep muhalefet parti olarak özellikle Chp, Chp hiç kapatılmaz diye düşündüler. Kılıçtaroğluna sesleniyorum, gelin mecliste bir anayasa yapalım oylayalım ve kabul edelim iki saatte biter bu iş.

Bir takım vehimler üzerinden bizi kapatacaklar diye mağduriyet edebiyatı yapıp bizi kapatacaklar diyerek ağlarsanız biz de halka gideriz ve bizim bu teklifimize onlar kabul etmedi deriz. Hiçbir partinin kapatılmasına rıza göstermeyiz onlarla birlikte demokrasi mücadelesi veririz ve ilkesel olarak hiçbir taviz vermeyiz.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç