Papa’yı Çok Ciddiye Almamak Lazım


 

yiğit bulutCumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, 1915 olaylarına “soykırım” diyen Katoliklerin Ruhani Lideri Papa Francis’in iddialarını değerlendirdi.

Türkiye’ye inanılmaz bir saldırı var hem finans piyasasına hem de politik olarak. Papa duruyor ve bir dua arasında sözde ermeni soykırımı ile ilgili birkaç cümle söylüyor. Baktığımız zaman Türkiye’ye geldiği zaman aynı tavırda değildir. Sayın Cuhmurbaşkanı’nın açıklamasına bakarsanız bir siyasetçi dedi, bir din adamı değil dedi. Bu çok önemli tespit. Böyle sözler söylen birisi artık din adamı değildir.

Siyaset yapacaksan Türkiye üzerinden kirli bir siyaset yapacaksan yap ama sen bunları söyledikten sonra Allah’ın adını anamasın, Allah’ın adını yalancılıkla, karalama ile anamazsın. Bunu kim söylüyorsa söylesin hangi devletin başkanı söylüyorsa söylesin bunlar yok hükmündedir. Tarihsel olarak tarihçiler tarafından ortaya çalışma konmadıkça, arşivler açılmadıkça, çekilen karşılıklı açıklamalar tespit edilmezse tek taraflı söylenen şeyer yok hükmündedir.

İlgili>>  Doların Yükselişi Ne Anlama Geliyor

Papa’yı çok ciddiye almamak lazım. Bugün notere gitse bir ev bile satamaz. Akıl sağlığı için doktor raporu isterler, çok fazla ciddiye almamak lazım. Noterde işlem yapma selayeti olmayan birinin söyledikleri bizi asla bağlamaz.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç